ازدواج با راه دور: چالش‌های ازدواج از دو شهر متفاوت چیست؟

ازدواج با راه دور

ازدواج با راه دور به لطف پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات رایج‌تر از گذشته است، به طوری که دخترها و پسرها شریک زندگی خود را از شهر و یا حتی کشور دیگر انتخاب می‌کنند. طبیعتا چالش‌های ازدواج با فردی از شهر یا کشور دیگر بیشتر از ازدواج با هم شهری است، در ادامه برخی از مهم‌ترین نکاتی که در ازدواج با راه دور مهم است را مرور خواهیم کرد.

ازدواج با راه دور به معنای تشکیل زندگی و ازدواج با فردی است که از نظر جغرافیایی با شما فاصله دارد. ازدواج راه دور بیش از آنکه فکرش را کنید، در دنیای امروز رایج است. برقراری ارتباط با فردی خارج از مرزهای جغرافیایی شهر و کشور، با توجه به پیشرفت تکنولوژی، چندان دشوار نیست.

برای مثال در ازدواج با همکلاسی دانشگاه امکان ازدواج از دو شهر متفاوت و چالش‌های آن وجود دارد. ازدواج با راه دور، در دنیای امروز راحت تر شده است، چرا که ارتباطات بهبود پیدا کرده‌اند. اما این بدان معنا نیست که چالش‌ها و اشتباهات رایج در این شکل از ازدواج، رنگ باخته است.

همسر شما ممکن است به واسطه شرایط شغلی و یا تحصیلی مجبور شود برای مدتی کوتاه و یا حتی همیشه، خارج از شهر و یا کشوری که شما در آن ساکن هستید، زندگی کند. این شرایط می‌تواند کوتاه مدت (مانند مهاجرت‌های تحصیلی، پروژه‌های کوتاه مدت کاری، دوره‌های آموزشی) و یا طولانی مدت (مانند پیدا کردن یک کار تازه در شهر یا کشوری دیگر) باشد.

ازدواج با راه دور چالش‌های منحصر به فرد خود را دارد. برای مثال فاصله زمانی ممکن است امکان هم صحبتی را از شما و همسرتان سلب کند. شما ممکن است زمان و یا توانایی اقتصادی کافی برای سفرهای پیاپی به محل زندگی همسرتان را نداشته باشید. تنهایی و دلتنگی نیز احساس‌های رایجی بوده که در این نوع از ازدواج ممکن است آن‌ها را تجربه کنید.

اگر درگیر ازدواج راه دور هستید، برای رزرو وقت مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با بهترین درمانگران پرتو زندگی می‌توانید با شماره 09350628212 تماس بگیرید

ازدواج از دو شهر متفاوت مساله‌ای رایج است. خواندن نظرات راجب ازدواج راه دور به شما در درک چالش‌ها کمک می‌کند.
ازدواج از دو شهر متفاوت مساله‌ای رایج است. خواندن نظرات راجب ازدواج راه دور به شما در درک چالش‌ها کمک می‌کند.

ازدواج راه دور: تله‌های راه را بشناسید!

ازدواج با راه دور، هیجان انگیز است. تمام ابعاد این رابطه با رمز و راز، هیجان و سورپرایز‌ها همراه است. اما نباید اجازه دهیم هیجان و عشق باعث شده منطق و واقعیت را نادیده بگیریم. مهم‌ترین نکته‌ای که در ازدواج با راه دور باید مد نظر داشته باشید، احتمال عدم شناخت کافی طرفین است. شش ماه اول رابطه، همه چیز خوب و شیرین و با عشق و هیجان آمیخته است.

پس از این مدت زمان است که به مرور طرفین با مشکلات رابطه و هم‌چنین چالش‌های مختلف روبرو می‌شوند. رفتارها، واکنش‌ها و عملکرد طرفین پس از شش ماه، رنگ و بوی واقعیت به خود می‌گیرد؛ چرا که هیچ کس نمی‌تواند بیشتر از شش ماه نقش بازی کرده و نقاب به چهره بزند.

این موضوع در ازدواج با راه دور اندکی متفاوت است چرا که تمام ارتباط شما و پارتنر راه دورتان محدود به چت‌ها، ویدیو کال‌ها و تلفن‌هایی است که به یکدیگر می‌زنید. این زمان‌ها، تنها بخش کوچکی از روز شما دو نفر را شکل می‌دهند. نقش بازی کردن و یا پنهان کردن جنبه‌های منفی شخصیت یا شرایط زندگی در طول یک تماس تلفنی آسان‌تر از دیدارهای حضوری است.

زندگی مشترک پس از ازدواج با راه دور چگونه است؟

ازدواج با راه دور زمانی موفقیت آمیز است که برای ادامه آن برنامه ریزی داشته باشید. آیا پس از ازدواج قرار است شما به همسر خود بپیوندید یا او قرار است به کشور یا شهر شما باز گردد؟ در چه شهر یا کشوری قصد تشکیل خانواده دارید؟ برنامه زمان بندی شما برای این اهداف چگونه است؟

اگر برای آینده خود برنامه ریزی نداشته باشید، خیلی زود تحت شرایطی مانند دوری، تنهایی، استرس و جدایی فرسوده و خسته خواهید شد. یکی دیگر از اقداماتی که می‌تواند به شما در این شکل از ازدواج کمک کند، برنامه ریزی‌های مشترک است.

شما می‌توانید برای یک سفر مشترک، گذراندن یک دوره مشترک به صورت آنلاین، تمام کردن یک کتاب، سریال یا فیلم با یکدیگر برنامه ریزی کنید. هرچه تعداد برنامه‌های مشترک شما در دوران دروی بیشتر باشد، خاطره‌های مشترک بیشتری خلق خواهید کرد و این موضوع می‌تواند رابطه شما را مستحکم‌تر کند.

برای کسب اطلاعات درباره ثبت ازدواج از راه دور لازم است با مراجع حقوقی و یا یک وکیل مشورت کنید.

مخالفت با ازدواج راه دور

درک شرایط ازدواج با راه دور به کمک مشاور آسان می‌شود
درک شرایط ازدواج با راه دور به کمک مشاور آسان می‌شود

همان‌ طور که اشاره شد، ازدواج با راه دور شرایط خاصی را در زندگی شما به وجود می‌آورد. لازم است جهت آمادگی بیشتر برای این دوران پر از ناشناخته‌ها، از مشاور کمک بگیرید. مشاوره قبل از ازدواج آنلاین  بهترین راه برای شما و طرف مقابل‌تان است که از لحاظ مکانی از هم دور هستید.

بدین ترتیب، یک فرد سومی‌ که هیچ گونه وابستگی احساسی نداشته و نسبت به تمام امور آگاه است، می‌تواند با سنجیدن شرایط، شما را به بهترین شکل راهنمایی کند. اگر درگیر مساله مخالفت با ازدواج راه دور هستید، برای دریافت مشاوره با پرتو زندگی در ارتباط باشید.

کلام آخر

ازدواج با فردی از یک شهر و یا کشور دیگر هر چند با چالش‌هایی همراه است اما با درک شرایط و کمک گرفتن از مشاور می‌توان آن را به ازدواجی موفق تبدیل کرد. از مقاله”ازدواج با راه دور: چالش‌های ازدواج از دو شهر متفاوت چیست؟” راضی بودید؟

مقالات پرطرفدار پرتو زندگی که پیشنهاد می‌شود بخوانید:

 

4.5/5 - (2 امتیاز)

مقالات مرتبط