برای مشاوره ازدواج کجا برم؟

برای مشاوره ازدواج کجا برم؟ بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج کیست؟ اگر قصد مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج را دارید، احتمالا این سوالات برای شما هم پیش آمده است.

در این مقاله با بررسی پارامترهای مهم در انتخاب مشاور، به سوال برای مشاوره ازدواج کجا برم پاسخ می‌دهیم.

برای مشاوره ازدواج کجا برم؟

برای پاسخ دادن به سوال برای مشاوره ازدواج کجا برم، باید ابتدا بررسی شود که منظور از مشاوره ازدواج چیست و چه کسی می‌تواند به شما در این راه کمک کند.

مشاوره قبل از ازدواج فرایندی است که زوج‌ها می‌توانند در هر مرحله از زندگی مشترک خود، به منظور حل مشکلات رابطه و یا شناخت بیشتر یکدیگر، طی کنند. انجام این فرایند به طور خاص به زوج‌های جوان و پیش از ازدواج توصیه می‌شود.

شما ممکن است با فرد مورد نظر خود در خصوص مسائل مالی، اجتماعی و یا تربیت فرزندان اتفاق نظر نداشته باشید.

مشاور می‌تواند با ایجاد فضایی امن و قابل اعتماد، به شما کمک کند تا خواسته‌ها، ترس‌ها و نیازهای خود را به راحتی بیان کرده و آن‌ها را با طرف مقابل خود به اشتراک بگذارید.

در پاسخ به سوال برای مشاوره ازدواج کجا برم، باید ابتدا به دنبال افرادی باشید که تحصیلات مرتبط با مشاوره ازدواج و زوج درمانی را داشته و همچنین توسط ارگان‌ها و مراجع ذی الصلاح تایید شده‌اند.

برای آشنایی بیشتر با تیم مشاوران ازدواج پرتو زندگی می‌توانید به صفحه درباره ما مراجعه کنید.

برای مشاوره ازدواج کجا برم؟
برای مشاوره ازدواج کجا برم؟

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین یا حضوری؟

پس از یافتن پاسخ این سوال که برای مشاوره ازدواج کجا برم، احتمالا این دغدغه را دارید که بین مشاوره حضوری یا آنلاین کدام را انتخاب کنید.

اکثر مشاوران باتجربه، امکان ارائه خدمات به صورت آنلاین و حضوری را دارند و شما می‌توانید به فراخور شرایط زندگی و اولویت‌های خود، بهترین انتخاب را داشته باشید.

مشاوره حضوری، به معنای اختصاص دادن بخشی از زمان هفتگی یا ماهانه خود برای مراجعه به مشاور است.

حضور در مطب مشاوره، به بسیاری کمک می‌کند تا بر روی مشکلات خود متمرکز باشند. با این حال، عده‌ای از افراد فرصت و زمان کافی برای مراجعه به مشاوره حضوری را ندارند.

برخی ممکن است در محیط امن خانه یا اتاق خود، احساس راحت تری داشته باشند و عده‌ای نیز، امکان دسترسی به مشاور حاذق و با تجربه را در محل زندگی خود ندارند. در این صورت، مشاوره آنلاین می‌تواند راه حل ایده آلی باشد.

مشاوره ازدواج آنلاین انعطاف بیشتری دارد، شما می‌توانید زمان آن را مطابق با برنامه روزانه خود و طرف مقابل‌تان انتخاب کنید.

مجبور نیستید برای یک جلسه مشاوره یک ساعته، سه ساعت از زمان روز خود را صرف رفت و آمد و تحمل ترافیک کنید.

مهم تر از همه، شما به یک شهر یا موقعیت جغرافیایی خاص وابسته نیستید. برای مثال شما می‌توانید در تهران باشید و از یک مشاور حاذق در مشهد یا تبریز کمک بخواهید.

شما حتی ممکن است خارج از ایران سکونت داشته باشید و بخواهید برای مشاوره ازدواج، از مشاوران داخل ایران کمک بگیرید.

برای دریافت مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج کافی است با پرتو زندگی تماس بگیرید.

بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج چه ویژگی‌هایی دارد؟

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است
مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است

برای مشاوره ازدواج کجا برم؟

برای آنکه مشاوره ازدواج بتواند به شما کمک کند، پارامترهای بسیاری باید در نظر گرفته شود. شما باید بتوانید با مشاور خود ارتباط برقرار کرده و به او اعتماد کنید.

مشاور شما باید ارزش‌های فکری مشابهی با شما داشته و یا حداقل بتواند نظام فکری متفاوت شما را درک کند.

تنها در این صورت است که راه حل‌ها و خط درمانی پیشنهاد شده از سوی او، می‌تواند به بهبود شرایط رابطه شما کمک کند. معمولا این موضوع خود را پس از دو الی سه جلسه مشاوره، نشان می‌دهد.

در صورتی که احساس می‌کنید با مشاور خود احساس راحتی ندارید، او نمی‌تواند مشکلات شما را درک کند و یا راه حل‌های پیشنهادی او برای شرایط شما کارساز نیست، شاید بهتر باشد به فکر مشاور دیگری باشید!

بنابراین بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج باید برای شما و شرایط‌ تان بهترین باشد.

کلام آخر

انتخاب درمانگری متخصص و مورد تایید سازمان روانشناسی از جمله مهم‌ترین اقدامات اولیه برای مراجعه به مشاوره ازدواج است.

امیدواریم مقاله”برای مشاوره ازدواج کجا برم؟” به شما کمک کرده باشد.

مقالات پیشنهادی:

5/5 - (1 امتیاز)
محسن آفرینش

محسن آفرینش

این یک نمونه برای تکمیل این بخش است. این یک نمونه برای تکمیل این بخش است.این یک نمونه برای تکمیل این بخش است.این یک نمونه برای تکمیل این بخش است.این یک نمونه برای تکمیل این بخش است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط