زوج درمانی و 8 مزیت آن + بهترین زوج درمانگر

زوج درمانی

زوج درمانی در حقیقت نوعی روان درمانی است که در جلسات متعدد برای زوج‌ها تشکیل شده و با هدف بهبود روابط آن‌ها انجام می‌گیرد. در زندگی زوجین چالش‌ها و مشکلات متعددی به وجود می‌آید که برای بررسی و حل این مشکلات مراجعه به دکتر زوج درمانگر بهترین گزینه است.

نکته مهم مراجعه به بهترین زوج درمانگر است. در جلسات مشاوره، دکتر زوج درمانی با استفاده از روش‌های علمی ‌‌و کاربردی به زوجین کمک می‌کند تا معضلات به وجود آمده را حل کرده و روابط خود را به بهترین شکل ممکن پیش ببرند.

یک زوج هر چقدر هم اشتراکات مختلف با هم داشته باشند باز هم احتمال دارد بر سر مسائل متنوع زندگی به چالش و مشکل برخورد کنند. مشکلات زوجین چه کوچک و چه بزرگ نباید دست کم گرفته شود. برخی اوقات یک مشکل کوچک می‌تواند سبب بروز اتفاقات جدی در آینده شود.

سوالات زوج درمانی چیست؟ زوج درمانگر ماهر چه ویژگی‌هایی دارد؟
سوالات زوج درمانی چیست؟ زوج درمانگر ماهر چه ویژگی‌هایی دارد؟

مشاوره زوج درمانی در تهران

زوج ‌درمانی می‌تواند طیف گسترده‌ای از مسائل و معضلات زندگی زناشویی از جمله درگیری‌های مکرر، رابطه عاشقانه، مسائل مربوط به رابطه جنسی یا مشکلات ناشی از استرس‌های بیرونی را برطرف کند.

زوج تراپی برای انواع روابط مفید بوده و با هدف رابطه‌ای سالم و شاد انجام می‌شود. این جلسات درمانی هیچ گونه محدودیتی نداشته و می‌توان آن را به تمامی ‌‌افراد در ‌سنین مختلف پیشنهاد داد.

مشاوره زوج درمانی در تهران به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. با توجه به محدودیت‌های زمانی و منطقه‌ای مشاوره حضوری می‌توانید از مشاوره زوج درمانی آنلاین پرتو زندگی با بهترین زوج درمانگر بهره مند شوید.

اگر روابط شما با شریک زندگی‌تان تحت تاثیر اختلالات جنسی قرار گرفته پیشنهاد می‌شود از یک سکس تراپیست راهنمایی و مشاوره بگیرید. برای آشنایی بیشتر با معضلات جنسی مقاله مرتبط با سکس تراپی را مطالعه کنید.

برای رزرو وقت مشاوره زوج درمانی در تهران و سایر شهرها می‌توانید با شماره 09350628212 تماس بگیرید

فواید زوج درمانی چیست؟

1. درک بهتر یکدیگر

زوج درمانگر می‌تواند به شما کمک کند شریک زندگی خود را بهتر درک کنید. جلسات مشاوره می‌تواند به هر دوی شما کمک کند تا احساسات، ترس‌ها، اولویت‌ها، ارزش‌ها و باورهای خود را بیان کنید.

2. شناسایی و حل مشکلات رابطه

زوج درمانگر به شما و همسرتان کمک کرده مسائلی را که منجر به درگیری‌های مکرر، عدم اعتماد و احساس قطع رابطه می‌شود، شناسایی کنید. سپس بعد از شناخت و بررسی مشکلات راهکارهایی برای حل آن‌ها ارائه می‌دهد.

3. بهبود مهارت‌های ارتباطی

این جلسات درمانی می‌تواند به شما و همسرتان کمک کند تا با یکدیگر ارتباط بهتری برقرار کنید. این امر کمک می‌کند بدون اینکه شریک زندگی خود را مورد حمله قرار داده یا سرزنش کنید، آنچه را که نیاز دارید بخواهید.

4. تقویت علاقه و دلبستگی

یکی از مهم‌ترین المان‌ها در زندگی مشترک پابرجا ماندن علاقه و صمیمیت بین زوجین است. زوج تراپی می‌تواند به تقویت علاقه، دلبستگی و صمیمیت بین شما و همسرتان کمک کند.

5. صحبت درمورد مسائل جنسی

اگر شما و شریک زندگیتان با مسائلی مربوط به رابطه جنسی و یا خیانت روبرو هستید، زوج درمانی می‌تواند فضای امنی را برای شما فراهم کند تا احساسات و نیازهای خود را به اشتراک بگذارید.

6. بررسی امور مالی

امور مالی می‌تواند یکی از دلایل اصلی درگیری در روابط باشد. زوج درمانی به گفتگوی موثر درباره آن و شفافیت درمورد درآمد و هزینه‌ها کمک می‌کند.

7. رضایت از رابطه

زوج درمانگر به اصلاح الگوهای رفتاری منفی و تمرکز بر جنبه‌های مثبت رابطه شما کمک می‌کند. درنتیجه باعث بهبود کیفیت کلی رابطه شما و رضایت از آن می‌شود، به طوری که شما و شریک زندگی‌تان در کنار هم شادتر باشید.

8. امور فرزند پروری

اگر شما و همسرتان در مورد اینکه آیا می‌خواهید بچه دار شوید یا نه و یا چگونه می‌خواهید آن‌ها را بزرگ کنید، همدل نیستید، زوج درمانی می‌تواند به شما در بیان این نگرانی‌ها کمک کند.

همچنین دکتر زوج درمانگر می‌تواند به عوامل استرس زا مانند مشکل در باردار شدن یا فرزندخواندگی کمک کند.

زوج درمانگر خوب در غرب تهران
زوج درمانگر خوب در غرب تهران

چند تکنیک زوج درمانی

اگر احساس می‌کنید که نیاز به مشاوره و زوج درمانی دارید آن را با شریک زندگی خود در میان گذاشته و ببینید آیا او تمایل به انجام آن دارد یا خیر. اگر او در برابر این مساله مقاومت نشان می‌دهد، توضیح دهید که چرا انجام مشاوره مهم است و می‌تواند به بهبود رابطه شما کمک کند.

زوج تراپی در حالت ایده آل مستلزم مشارکت شما و همسرتان است. با این حال، اگر شریک زندگی شما تمایلی به انجام آن ندارد، می‌توانید جلسات مشاوره را به تنهایی انجام دهید تا رابطه خود را بهتر درک کرده و برای بهبود آن تلاش کنید.

در حالی که مشاوره زوج درمانی معمولاً شامل جلسات مشترک است، درمانگر ممکن است جلسات فردی جداگانه را با شما یا همسرتان انجام دهد.

قدم بعدی یافتن زوج درمانگر است. در انتخاب درمانگر به تخصص و تجربه او در زمینه مسائل بین زوجین دقت کنید. بهترین زوج درمانگر در پرتو زندگی آماده شنیدن صحبت‌های شما هستند.

با توجه به مشغله‌های کاری شما و یا شریک زندگی‌تان، مشاوره زوج درمانی تلفنی و آنلاین در زمان‌های استراحت شما می‌تواند برنامه ریزی جلسات مشاوره را برای شما راحت‌تر کند. برای دریافت مشاوره زوج درمانی تلفنی و آنلاین توسط متخصصان پرتو زندگی با ما در ارتباط باشید.

کلام آخر

اگر مشکلاتی در رابطه با شریک زندگی خود دارید، می‌توانید برای کمک به بازسازی و بهبود رابطه خود از مشاوره زوج درمانی کمک بگیرید. با کمک جلسات مشاوره می‌توانید یکدیگر را بهتر درک کرده و به رضایت خاطر بیشتری در زندگی مشترک برسید.

از مقاله”زوج درمانی و 8 مزیت آن + بهترین زوج درمانگر” راضی بودید؟

دیگر خدمات پرتو زندگی:

5/5 - (2 امتیاز)

مقالات مرتبط