مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ + تعداد جلسات مشاوره

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است ؟

اگر در دوران آشنایی قبل از ازدواج باشید، احتمالا تا به حال به مشاوره ازدواج فکر کرده‌اید. زوج‌های جوان معمولا در این مرحله دغدغه‌ها و پرسش‌های مشترکی دارند. یکی از رایج‌ترین پرسش‌ها در روند مشاوره این است که مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ دانستن این موضوع از جنبه‌های مختلفی اهمیت دارد.

تعداد جلسات مشاوره قبل از ازدواج به طور کلی شامل 6 جلسه هفتگی است. اما نکته مهم این است که بسته به مشکلات و نیازهای افراد، تعداد جلسات مشاوره ازدواج ممکن است برای هر زوج متفاوت باشد. بنابراین نمی‌توان پاسخ قطعی به سوال مشاوره ازدواج چند جلسه است داد!

پاسخ به سوال مشاوره قبل ازدواج چند جلسه است به شرایط زوجین بستگی دارد. در خلال این جلسات، مشاور ابتدا تلاش کرده تا زوجین را بشناسد و سپس با توجه به دانش و تجربه خود، به آن‌ها کمک کند تا رابطه‌ای بدون تنش و قوی را پایه ریزی کنند. بدیهی است که رسیدن به این هدف در یک یا دو جلسه امکان پذیر نیست.

گاهی زوجین به صورت فردی به جلسات مشاوره نیاز دارند و ممکن است روند مشاوره یکی از طرفین بیشتر یا کمتر از دیگری باشد. البته در این شرایط نباید نقش تجربه و دانش مشاوران را نیز نادیده گرفت. مشاوران باتجربه می‌توانند در زمان کمتری مشکلات و راه حل‌های احتمالی را بررسی کنند.

تعداد جلسات مشاوره می‌تواند بر روی برنامه ریزی‌های دو طرف و همچنین هزینه‌ای که برای این کار در نظر گرفته شده، تاثیر بگذارد. به همین دلیل افراد قبل از شروع جلسات به دنبال پاسخ سوال مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است، هستند. در ادامه به بررسی عوامل اثر گذار در تعیین تعداد جلسات مشاوره قبل از ازدواج می‌پردازیم.

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ هزینه مشاوره ازدواج چقدر است؟
مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ هزینه مشاوره ازدواج چقدر است؟

تعداد جلسات مشاوره ازدواج چگونه تعیین می‌شود؟

وقتی زوجین به مشاوره ازدواج مراجعه می‌کنند، معمولا این سوال را دارند که مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است و تعداد جلسات آن چگونه تعیین می‌شود. آیا فاکتور خاصی برای تعیین تعداد جلسات مشاوره وجود دارد یا خیر؟

معمولا برای تعیین تعداد جلسات مشاوره پرسشنامه‌ای در اختیار شما قرار گرفته و برحسب جواب سوالات شما، مشاور تصمیم می‌گیرد که چند جلسه برای شما نیاز است و  هزینه مشاوره ازدواج به چه صورت خواهد بود.

در این پرسشنامه موارد مختلفی وجود دارد که شما باید به آن‌ها پاسخ دهید که در ادامه برخی از این سوالات را بیان کرده‌ایم:

1.سوالات مربوط به برون‌ گرایی و درون گرایی

2.سوالات مربوط به خواسته‌ها و تمایلات شما از زندگی مشترک

3.سوالاتی در رابطه با درک شما از احساس و رابطه

4.سوالات مربوط به احساس مسئولیت و توانایی نگهداری از زندگی مشترک و…

برای رزرو وقت و دریافت مشاوره ازدواج آنلاین می‌توانید با شماره 09350628212 تماس بگیرید

 

کلاس های قبل ازدواج اجباری است؟

علاوه بر سوال مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است، سوال رایج دیگر این است که کلاس های قبل ازدواج اجباری است یا خیر؟ در پاسخ باید گفت که شرکت در این کلاس‌ها اجباری نیست اما حضور در آن می‌تواند به شما بسیار کمک کند.

در مورد مسائل مهمی در کلاس های قبل از ازدواج صحبت می‌شود که در ادامه به برخی از آن‌ها پرداخته‌ایم:

1.شناخت خود و شریک زندگی: در این کلاس‌ها، تمرکز بر شناخت و درک خود و شریک زندگی قرار می‌گیرد. این شامل شناخت و تحلیل ویژگی‌های شخصیتی، ارزش‌ها، اهداف و آرزوها، سبک زندگی و نیازهای هر فرد می‌شود.

2.مهارت‌های ارتباطی: ارتباطات مؤثر و سالم در روابط زناشویی بسیار مهم است. در کلاس‌های قبل از ازدواج، مواردی مانند مهارت‌های گفتگو، شنیداری فعال، قضاوت نکردن، اعتماد سازی و حل اختلافات به صورت سازنده و… معرفی می‌شوند.

3.مدیریت مشکلات و افزایش سطح رضایت زناشویی: در این کلاس‌ها، به ارائه راهکارهایی برای مدیریت مشکلات روزمره و برقراری روابط سالم در زوجین پرداخته می‌شود. این شامل موضوعاتی مانند راهبردهای حل اختلافات، مدیریت استرس، تقویت ارتباط عاطفی و بالابردن رضایت جنسی می‌شود.

4.آمادگی برای والدین شدن: برخی از کلاس‌های قبل از ازدواج به موضوعات مرتبط با والدینی و تربیت کودکان نیز می‌پردازند. این شامل آموزش مهارت‌های پرورشی، ارتباط با کودکان، مدیریت رفتارهای ناپسند کودکان و موارد مشابه است.

مقاله پیشنهادی: مشاوره ازدواج برای دختر

کلاس های قبل ازدواج اجباری است؟ مشاوره ازدواج چند جلسه است؟
کلاس های قبل ازدواج اجباری است؟ مشاوره ازدواج چند جلسه است؟

سوالات متداول مشاوره قبل ازدواج چند جلسه است

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟

پاسخ این سوال به شرایط زوجین و مشاوران بستگی دارد و ممکن است برای هر زوج متفاوت باشد. طرح درمان و رویکرد مشاور، تجربه و تخصص وی، میزان همکاری زوجین و مشکلات و چالش‌های موجود در رابطه پارامترهایی هستند که می‌تواند تعداد جلسات مشاوره قبل از ازدواج را تعیین کند.

در مشاوره قبل ازدواج چه بگوییم؟

در خلال جلسات مشاوره ازدواج، شما می‌توانید ترس‌ها، امیدها، نیازها و انتظارات خود از طرف مقابل را راحت تر بروز دهید و در خصوص بهترین شیوه مطرح کردن این موارد، تمرین کنید.

امیدواریم مقاله “مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ + تعداد جلسات مشاوره” به شما در این زمینه کمک کرده باشد.

مقالات مرتبط که پیشنهاد می‌شود بخوانید:

 

5/5 - (2 امتیاز)

مقالات مرتبط