مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و تلفنی + تست مشاوره ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج یک راه عالی برای عمیق‌تر شدن در روابط خود است. تفاوتی ندارد مشاوره قبل از ازدواج آنلاین باشد یا حضوری، آن چه اهمیت دارد این است که به طرفین کمک می‌کند تا در مورد آینده تصمیم آگاهانه‌تری بگیرند.

آیا مشاوره قبل از ازدواج ضروری است؟ مشاوره قبل از ازدواج شما را با واقعیت‌ها مواجه کرده و به سمت انتخاب درست سوق می‌دهد.

سوالات مشاوره قبل از ازدواج چیست؟ آیا می‌توان به مشاوره قبل از ازدواج رایگان اعتماد کرد؟ بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج چه ویژگی‌هایی دارد؟ در این مقاله به بررسی این سوالات می‌پردازیم.

اگر فکر می‌کنید که عشق کلیه مسائل و سختی‌ها را برطرف می‌کند، بهتر است بدانید مراجعه به مشاوره ازدواج جهت شناسایی خطرات احتمالی رابطه، وضعیت را جهت ازدواجی بادوام برای شما هموار می‌سازد.

اما سوال رایج این است که برای مشاوره ازدواج کجا برم؟

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین چیست؟

افراد به دلایل مختلفی مانند مشغله‌های زیاد کاری و نبود وقت یا درمانگر متخصص در نزدیکی محل زندگی خود، از شرکت در جلسات حضوری مشاوره امتناع کرده و به مشاوره قبل از ازدواج آنلاین رو می‌آورند.

مشاوره ازدواج تلفنی و آنلاین با همان کیفیت مشاوره حضوری برای همه افرادی است که به هر دلیلی امکان شرکت در جلسات حضوری مشاوره را ندارند.

سایت مشاوره ازدواج انلاین پرتو زندگی با هدف ارائه مشاوره ازدواج با بهترین درمانگران برای همه افرادی طراحی شده که نمی‌توانند از جلسات مشاوره حضوری استفاده کنند.

علاوه بر این هموطنان فارسی زبان‌مان در سراسر دنیا می‌توانند از مشاوره قبل از ازدواج آنلاین پرتو زندگی بهره مند شوند.

برای اطلاع از هزینه مشاوره ازدواج با بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

برای دریافت مشاوره ازدواج تلفنی و اطلاع از هزینه مشاوره ازدواج با پرتو زندگی تماس بگیرید
برای دریافت مشاوره ازدواج تلفنی و اطلاع از هزینه مشاوره ازدواج با پرتو زندگی تماس بگیرید

بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج

دکتر مشاوره ازدواج دوست شما نیست که بخواهد صرفا به درد و دل‌های شما گوش کند.

شما بابت هر جلسه مشاوره، هزینه، انرژی و زمان صرف می کنید که باید بتوانید در نهایت پاسخ خوبی از آن دریافت کنید. در نتیجه انتخاب درمانگر اهمیت زیادی پیدا کرده و باید با آگاهی انجام شود.

پرتو زندگی که به عنوان سایت مشاوره ازدواج انلاین فعالیت می‌کند، با بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج در کنار شما برای انتخاب این تصمیم بزرگ است.

سوالات مشاوره قبل از ازدواج

هدف مشاوره ازدواج برای زوجین این است که بیشتر همدیگر را شناخته و مسائل و مشکلات خود را به آسانی مطرح کنند.

بنابراین درمانگر به کمک سوالات مشاوره قبل از ازدواج که از طرفین رابطه می‌پرسد سعی در شناخت بیشتر آن‌ها دارد.

سوالات مشاوره ازدواج به گونه‌ای طراحی شده‌ تا میزان تفاهم و سازگاری زوجین را بسنجند. این سوالات، حوزه‌های مختلف زندگی مانند ارزش‌ها، امور مالی، فرزندان، روابط جنسی و… را در برمی‌گیرد.

در مشاوره قبل از ازدواج چه بگوییم؟

لازم به ذکر است درمانگر یک فرمول یکسان برای همه زوجین ندارد و سوالات مشاوره قبل از ازدواج بسته به شرایط و جایگاه هر زوج متفاوت است.

برای در اختیار داشتن نمونه سوالات مشاوره قبل از ازدواج، می‌توانید فایل سوالات مشاوره قبل از ازدواج pdf را در ادامه دانلود کنید:

سوالات مشاوره قبل از ازدواج pdf

مشاوره ازدواج برای دختر و پسر به یک اندازه اهمیت دارد
مشاوره ازدواج برای دختر و پسر به یک اندازه اهمیت دارد

مشاوره ازدواج چند جلسه است؟

در جواب سوال مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است نمی‌توان پاسخ قطعی داد چرا که مشاوره ازدواج با تعداد جلسه‌های متنوعی برای افراد در نظر گرفته می‌شود.

تعداد جلسات مشاوره پیش از ازدواج با ملاحظه به خصوصیات شخصیتی اشخاص و مسائلی که امکان دارد در آینده دردسرساز شود معمولا  ۵ الی ۱۰ جلسه است. نکته مهم این است که امکان دارد بعضی از زوجین به جلسه‌های بیشتری برای مشاوره احتیاج داشته باشند.

البته لازم نیست نگران تعداد جلسات مشاوره باشید، حتی اگر زمان کافی برای شرکت در جلسات حضوری را ندارید، می‌توانید از مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با همان کیفیت مشاوره حضوری بهره مند شوید.

آیا مشاوره قبل از ازدواج ضروری است؟

ما همدیگر را دوست داریم، چرا به مشاوره ازدواج برویم؟ مطمئناً شما همدیگر را دوست دارید، اما آیا آنچه لازم است برای ایجاد احساس امنیت و دوست داشتن یکدیگر را در طولانی مدت دارید؟

در خلال جلسات مشاوره ازدواج، مشکلاتی که می‌تواند در ادامه زندگی مشترک چالش برانگیز شود، نشانه‌های خود را بروز می‌دهد.

این مشکلات در ابتدای زندگی مشترک چندان بزرگ و مهم به نظر نمی‌رسد، چرا که معمولا زوج‌های جوان به واسطه کم تجربگی و هیجان، آن را نادیده می‌گیرند.

مشاور می‌تواند با بررسی مسائل، دو طرف را از وجود این مشکلات آگاه کرده و راه حل‌هایی را نیز برای برطرف کردن آن ارائه دهد.

هر چه بیشتر در خصوص احساسات و افکار خود صادقانه صحبت کنید، نتایج بهتری هم خواهید گرفت. حتی امکان دارد نکات جدیدی را در خصوص خود و یا شریک زندگیتان متوجه شوید.

هم‌چنین مشاوره ازدواج می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنند. این بدان معناست که آن‌ها نقشه راه و ابزارهایی برای رسیدگی به مسائل احتمالی آینده را می‌شناسند.

برای پاسخ‌های بیشتر به سوال رایج آیا مشاوره قبل از ازدواج ضروری است می‌توانید به مقاله زیر مراجعه کنید:

آیا مشاوره قبل از ازدواج ضروری است: پاسخ به سوالی رایج!

بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج چه خصوصیاتی دارد؟
بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج چه خصوصیاتی دارد؟

برای مشاوره ازدواج کجا برم؟

یکی از دغدغه‌های رایج زوجین این است که برای مشاوره ازدواج کجا برم؟

پیدا کردن یک مشاور ازدواج حاذق و با تجربه کار آسانی نیست؛ اما ارزش تلاش و سرمایه گذاری شما را دارد.

شما می‌توانید برای انتخاب مشاور مورد اطمینان خود از دوستان و آشنایان پرس و جو کنید. صفحه‌های مجازی مشاوران و نظرات سایر مراجعین آن‌ها را مرور کنید.

بهترین مشاور برای شما کسی است که بتواند شرایط و مشکلات شما را درک کند و با تکیه بر دانش، تجربه و دلسوزی خود راهکارهایی را پیشنهاد کند که در مدت زمانی منطقی، شما را به هدفتان برساند.

یکی از مهم‌ترین خدمات پرتو زندگی مشاوره قبل از ازدواج آنلاین است. برای آشنایی با تیم مشاوره پرتو زندگی می‌توانید به صفحه درباره ما مراجعه کرده و برای رزرو وقت مشاوره با ما تماس بگیرید.

مشاوره قبل از ازدواج رایگان چیست؟

احتمالا درباره مشاوره ازدواج آنلاین رایگان و یا به طور کل مشاوره قبل از ازدواج رایگان شنیده‌اید اما آیا این نوع مشاوره، کمکی به حل چالش‌ها و مشکلات شما می‌کند؟

مشاوره قبل از ازدواج رایگان به مسائل کلی پرداخته و یک سری مشاوره‌های مقدماتی ارائه می‌دهد. این نوع مشاوره همه مسائل لازم را پوشش نداده و مناسب برای بررسی و حل چالش‌های جدی ازدواج و زندگی مشترک نیست.

در نهایت پیشنهاد ما این است که برای گذراندن جلسات مشاوره ازدواج اصولی و موثر زیر نظر درمانگران متخصص اقدام کنید.

انجام تست مشاوره ازدواج ضروری است؟

این مسئله زمانی کم اهمیت می‌شود که افراد جلسات مشاوره زیادی را پشت سر گذرانده و مشاور بر روی ویژگی‌های رفتاری و تیپ شخصیتی فرد، تسلط کافی پیدا کرده باشد. اما معمولاً  این امر محقق نشده و انجام تست‌ها ‌می‌تواند به این روند سرعت ببخشد.

به طور کل می‌توان گفت انجام تست مشاوره ازدواج به مشاور کمک می‌کند تا به شناخت بهتری از طرفین رسیده و تشخیص دقیق‌تری بدهد. برای آشنایی بیشتر با انواع تست های مشاوره قبل از ازدواج به مقاله تست های مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید.

مشاوره قبل از ازدواج چگونه است؟

برای آشنایی با روند جلسات مشاوره و رزرو نوبت می‌توانید ویس مشاوره ازدواج زیر را گوش دهید:

اولین جلسه مشاوره ازدواج زمانی است که دو طرف برای طرح موضوع به مشاوره مراجعه ‌می‌کنند. این جلسه با هدف معارفه و آشنایی کلی مراجعین و مشاور پیش ‌می‌‌رود.

در مرحله بعدی تست های مشاوره قبل از ازدواج مانند تست MMPI2  از طرفین گرفته شده تا مشاور آن‌ها را از لحاظ  شخصیتی مورد بررسی قرار دهد.

سپس مشاور پس از بررسی جواب تست‌ها خصوصیات شخصیتی فرد مانند برون گرایی، درون گرایی، مقدار سازگاری و… را به زوجین اطلاع می‌دهد.

با توجه به نتیجه‌ تست مشاوره ازدواج، درمانگر آگاهی زوجین را در رابطه با فرد مقابل بالا برده تا بتوانند با آگاهی کامل تصمیم بگیرند.

پس از بررسی جواب تست‌ها، در صورت نیاز و صلاحدید مشاور، ممکن است جلسات مشاوره فردی با هر یک از طرفین نیز برگزار شود.

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و حضوری دو روش رایج انجام مشاوره است که بسته به شرایط افراد انتخاب می‌شود.

مشاوره ازدواج به صورت فردی است یا مشترک؟

مشاوره پیش از ازدواج در چارچوب جلسه‌های متنوعی عرضه می‌شود. در بعضی از این جلسات دو طرف به شیوه انفرادی و در بعضی دیگر به شیوه زوجی حاضر می‌شوند. به طور کل پروسه مشاوره ازدواج می‌تواند به صورت فردی و مشترک برگزار شود.

این ارزیابی‌ها جهت شناخت هر چه بیشتر شخصیت زوجین صورت گرفته و ترجیحا پیش از ازدواج و در دوران نامزدی صورت می‌گیرد.

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با واتساپ محدودیت مکانی و زمانی ندارد
مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با واتساپ محدودیت مکانی و زمانی ندارد

کلام آخر

مشاوره ازدواج احتمال طلاق را به حداقل رسانده و بدین دلیل از اهمیت بسزایی برخوردار است. چنانچه از آینده زندگی مشترک واهمه داشته و ترس از ازدواج دارید، بهترین راه مشاوره است.

امیدواریم مقاله”مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و تلفنی + تست مشاوره ازدواج” به شما کمک کرده باشد.

مقالات پیشنهادی پرتو زندگی:

5/5 - (3 امتیاز)
محسن آفرینش

محسن آفرینش

این یک نمونه برای تکمیل این بخش است. این یک نمونه برای تکمیل این بخش است.این یک نمونه برای تکمیل این بخش است.این یک نمونه برای تکمیل این بخش است.این یک نمونه برای تکمیل این بخش است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط