مشاوره قبل از ازدواج آنلاین + شماره تلفن مشاوره ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج

ما همدیگر را دوست داریم، آیا مشاوره قبل از ازدواج لازم است؟ مطمئناً شما همدیگر را دوست دارید، اما آیا آنچه لازم است برای ایجاد احساس امنیت و دوست داشتن یکدیگر را در طولانی مدت دارید؟ تفاوتی ندارد مشاوره قبل از ازدواج آنلاین باشد یا حضوری، آن چه اهمیت دارد این است که به طرفین کمک کرده تا در مورد آینده تصمیم آگاهانه‌تری بگیرند.

اگر فکر می‌کنید که عشق کلیه مسائل و سختی‌ها را برطرف می‌کند، باید بدانید مراجعه به مشاوره ازدواج جهت شناسایی خطرات احتمالی رابطه، امری لازم است. مشاوره پیش از ازدواج به زوجین کمک می‌کند تا به درک عمیقی از انتظارات خود در زندگی مشترک رسیده و با تفاوت‌های یکدیگر آشنا شوند تا بتوانند یک رابطه موفق داشته باشند.

جلسات مشاوره را می‌توانید به صورت آنلاین و حضوری انجام دهید که انتخاب هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارد. مشاوره ازدواج آنلاین به دلیل نداشتن محدودیت مکانی و زمانی در جامعه شلوغ و پر فشار امروز محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در ادامه مقاله به بررسی بیشتر این نوع مشاوره می‌پردازیم.

برخی از موضوعات مهم که باید انتظار داشته باشید در جلسات مشاوره قبل از ازدواج به آن‌ها پرداخته شود:

 • انتظارات شما از ازدواج و زندگی مشترک
 • نحوه تعامل با خانواده و دوستان
 • بیان اهداف فردی و زوجی
 • مسائل و امور مالی
 • نحوه حل تعارضات
 • مساله فرزند آوری
برای دریافت مشاوره ازدواج تلفنی و اطلاع از هزینه مشاوره ازدواج با پرتو زندگی تماس بگیرید
برای دریافت مشاوره ازدواج تلفنی و اطلاع از هزینه مشاوره ازدواج با پرتو زندگی تماس بگیرید

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین چیست؟

افراد به دلایل مختلفی مانند مشغله‌های زیاد کاری و نبود وقت یا درمانگر متخصص در نزدیکی محل زندگی خود، از شرکت در جلسات حضوری مشاوره امتناع کرده و به مشاوره ازدواج آنلاین رو می‌آورند. مشاوره ازدواج تلفنی و آنلاین با همان کیفیت مشاوره حضوری برای همه افرادی است که به هر دلیلی امکان شرکت در جلسات حضوری مشاوره را ندارند.

سایت مشاوره ازدواج انلاین پرتو زندگی با هدف ارائه مشاوره ازدواج با بهترین درمانگران برای همه افرادی طراحی شده که نمی‌توانند از جلسات مشاوره حضوری استفاده کنند. علاوه بر این هموطنان فارسی زبان‌مان در سراسر دنیا می‌توانند از مشاوره قبل از ازدواج آنلاین پرتو زندگی بهره مند شوند.

بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج

دکتر مشاوره ازدواج دوست شما نیست که بخواهد صرفا به درد و دل‌های شما گوش کند. شما بابت هر جلسه مشاوره، هزینه، انرژی و زمان صرف می کنید که باید بتوانید در نهایت پاسخ خوبی از آن دریافت کنید. در نتیجه انتخاب درمانگر اهمیت زیادی پیدا کرده و باید با آگاهی انجام شود.

پرتو زندگی که به عنوان سایت مشاوره ازدواج انلاین فعالیت می‌کند، با بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج در کنار شما برای انتخاب این تصمیم بزرگ است.

برای مشاوره ازدواج کجا برم؟

یکی از دغدغه‌های رایج زوجین این است که برای مشاوره ازدواج کجا برم؟ پیدا کردن یک مشاور ازدواج حاذق و با تجربه کار آسانی نیست؛ اما ارزش تلاش و سرمایه گذاری شما را دارد. شما می‌توانید برای انتخاب مشاور مورد اطمینان خود از دوستان و آشنایان پرس و جو کنید. صفحه‌های مجازی مشاوران و نظرات سایر مراجعین آن‌ها را مرور کنید.

بهترین مشاور برای شما کسی است که بتواند شرایط و مشکلات شما را درک کند و با تکیه بر دانش، تجربه و دلسوزی خود راهکارهایی را پیشنهاد کند که در مدت زمانی منطقی، شما را به هدفتان برساند.

یکی از مهم‌ترین خدمات پرتو زندگی مشاوره قبل از ازدواج آنلاین است. برای آشنایی با تیم مشاوره پرتو زندگی می‌توانید به صفحه درباره ما مراجعه کرده و برای رزرو وقت مشاوره با ما تماس بگیرید.

مشاوره ازدواج رایگان واتساپ پاسخ کاملی به نیازهای شما نیست
مشاوره ازدواج رایگان واتساپ پاسخ کاملی به نیازهای شما نیست

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟

در جواب سوال مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است نمی‌توان پاسخ قطعی داد چرا که مشاوره ازدواج با تعداد جلسه‌های متنوعی برای افراد در نظر گرفته می‌شود.

تعداد جلسات مشاوره پیش از ازدواج با ملاحظه به خصوصیات شخصیتی اشخاص و مسائلی که امکان دارد در آینده دردسرساز شود معمولا  ۵ الی ۱۰ جلسه است. نکته مهم این است که امکان دارد بعضی از زوجین به جلسه‌های بیشتری برای مشاوره احتیاج داشته باشند.

البته لازم نیست نگران تعداد جلسات مشاوره باشید، حتی اگر زمان کافی برای شرکت در جلسات مشاوره ازدواج حضوری را ندارید، می‌توانید از مشاوره ازدواج آنلاین با همان کیفیت مشاوره حضوری بهره مند شوید. برای اطلاعات بیشتر درباره مشاوره ازدواج چند جلسه است به مقاله آن مراجعه کنید.

آیا مشاوره قبل از ازدواج ضروری است؟

مشاوره ازدواج یک راه عالی برای عمیق‌تر شدن در روابط خود است. درمانگر در جلسات مشاوره شما را با واقعیت‌ها مواجه کرده و به سمت انتخاب درست سوق می‌دهد. در خلال جلسات مشاوره ازدواج، مشکلاتی که می‌تواند در ادامه زندگی مشترک چالش برانگیز شود، نشانه‌های خود را بروز می‌دهد.

این مشکلات در ابتدای زندگی مشترک چندان بزرگ و مهم به نظر نمی‌رسد، چرا که معمولا زوج‌های جوان به واسطه کم تجربگی و هیجان، آن را نادیده می‌گیرند. مشاور می‌تواند با بررسی مسائل، دو طرف را از وجود این مشکلات آگاه کرده و راه حل‌هایی را نیز برای برطرف کردن آن ارائه دهد.

هر چه بیشتر در خصوص احساسات و افکار خود صادقانه صحبت کنید، نتایج بهتری هم خواهید گرفت. حتی امکان دارد نکات جدیدی را در خصوص خود و یا شریک زندگیتان متوجه شوید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله آیا مشاوره قبل از ازدواج ضروری است  مراجعه کنید.

بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج چه خصوصیاتی دارد؟
بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج چه خصوصیاتی دارد؟

در مشاوره قبل ازدواج چه بگوییم؟

برای پاسخ به سوال در مشاوره قبل ازدواج چه بگوییم ابتدا لازم است با فضای حاکم بر جلسات و سوالاتی که پرسیده می‌شود آشنا شوید. احتمالا به این فکر می‌کنید که شما باید مکالمه را در طول جلسه‌ مشاوره شروع کنید، اما باید این موضوع را بدانید که لازم نیست شما شخص شروع کننده‌ صحبت باشید.

در مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و حضوری نیازی نیست که زن و مرد، سوالاتی از قبل آماده کرده باشند و بخواهند در حضور مشاور آن را از هم بپرسند. در این جلسات مشاور خود آغاز کننده صحبت است و فقط از زوجین انتظار دارد که صادقانه پرسش‌ها را پاسخ دهند. زیرا این سوالات با هدف خاصی از زوج‌ها پرسیده می‌شود.

درمانگر با تجربه زیادی که از جلسات مشاوره با افراد مختلف دارد با طرح سوالات کلیدی و مهم دو طرف را به چالش می‌کشد. بنابراین برای آمادگی بیشتر در جلسات مشاوره بهتر است با برخی از سوالات رایج آشنا شوید:

 • آیا باید حساب مشترک داشته باشیم یا جداگانه؟ اگر نه، دلایل عدم تمایل به مشترک بودن حساب‌ها چیست؟
 • چگونه مسئولیت‌ها را در طول زندگی مشترک خود تقسیم کرده و چه انتظاراتی از یکدیگر دارید؟
 • نحوه برخورد شما با تعارضات و مشکلات چیست؟ بحث کرده و یا بعدا با آن‌ها برخورد می‌کنید؟
 • چه چیزی می‌تواند باعث شود اعتماد خود را به من از دست بدهید؟
 • نظر شما درباره فرزند آوری و نحوه تربیت آن‌ها چیست؟

سوالات مشاوره قبل از ازدواج

فرم مشاوره ازدواج چیست؟
فرم مشاوره ازدواج چیست؟

هدف مشاوره ازدواج برای زوجین این است که بیشتر همدیگر را شناخته و مسائل و مشکلات خود را به آسانی مطرح کنند. بنابراین درمانگر به کمک سوالات مشاوره قبل از ازدواج که از طرفین رابطه می‌پرسد سعی در شناخت بیشتر آن‌ها دارد.

سوالات مشاوره ازدواج به گونه‌ای طراحی شده‌ تا میزان تفاهم و سازگاری زوجین را بسنجند. این سوالات، حوزه‌های مختلف زندگی مانند ارزش‌ها، امور مالی، فرزندان، روابط جنسی و… را در برمی‌گیرد.

لازم به ذکر است درمانگر یک فرمول یکسان برای همه زوجین ندارد و سوالات مشاوره ازدواج بسته به شرایط و جایگاه هر زوج متفاوت است. برای در اختیار داشتن نمونه ای از مشاوره پیش از ازدواج، می‌توانید فایل سوالات مشاوره قبل از ازدواج pdf را در ادامه دانلود کنید:

سوالات مشاوره قبل از ازدواج pdf

انجام تست مشاوره ازدواج ضروری است؟

این مسئله زمانی کم اهمیت می‌شود که افراد جلسات مشاوره زیادی را پشت سر گذرانده و مشاور بر روی ویژگی‌های رفتاری و تیپ شخصیتی فرد، تسلط کافی پیدا کرده باشد. اما معمولاً  این امر محقق نشده و انجام تست‌ها ‌می‌تواند به این روند سرعت ببخشد.

به طور کل می‌توان گفت انجام تست مشاوره ازدواج به مشاور کمک می‌کند تا به شناخت بهتری از طرفین رسیده و تشخیص دقیق‌تری بدهد. برای آشنایی بیشتر با نام تست های قبل از ازدواج می‌توانید به مقاله تست های مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید.

شماره تلفن مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج به بهبود روابط زناشویی و  سلامت عمومی کمک کرده که این به عنوان یک اثر جانبی مثبت می‌تواند زندگی کل خانواده را بهبود بخشد. پس هرگز این بخش مهم و تاثیر گذار از ازدواج را نباید دست کم یا نادیده بگیرید. هر کجای ایران و حتی خارج از کشور که هستید، برای دریافت مشاوره ازدواج با بهترین درمانگران پرتو زندگی کافی است با ما تماس بگیرید.

برای رزرو وقت مشاوره آنلاین می‌توانید با تلفن مشاوره ازدواج 09350628212 تماس گرفته و یا در واتساپ پیام ارسال کنید

مشاوره ازدواج برای دختر

مشاوره ازدواج برای دختر و پسر به یک اندازه مهم است اما معمولا از اهمیت بیشتری برای دختران برخوردار است. درک تفاوت‌ها با همسر، تقسیم وظایف خانه و بیرون، مسائل مالی، بایدها و نبایدهای جنسی و… از مسائل مورد بحث در جلسات مشاوره برای دختران است. شناخت طرف مقابل و انتخاب از روی آگاهی و نه فقط احساسات، از اهداف مهم جلسات مشاوره ازدواج است.

برای آشنایی بیشتر با نکات کلیدی در مشاوره ازدواج برای دختر به مقاله آن مراجعه کنید.

مشاوره قبل از ازدواج چگونه است؟

برای آشنایی با روند جلسات مشاوره و رزرو نوبت می‌توانید ویس مشاوره ازدواج زیر را گوش دهید:

اولین جلسه مشاوره ازدواج زمانی است که دو طرف برای طرح موضوع به مشاوره مراجعه ‌می‌کنند. این جلسه با هدف معارفه و آشنایی کلی مراجعین و مشاور پیش ‌می‌‌رود. در مرحله بعدی تست های مشاوره قبل از ازدواج مانند تست MMPI2  از طرفین گرفته شده تا مشاور آن‌ها را از لحاظ  شخصیتی مورد بررسی قرار دهد.

سپس مشاور پس از بررسی جواب تست‌ها خصوصیات شخصیتی فرد مانند برون گرایی، درون گرایی، مقدار سازگاری و… را به زوجین اطلاع می‌دهد. با توجه به نتیجه‌ تست مشاوره ازدواج، درمانگر آگاهی زوجین را در رابطه با فرد مقابل بالا برده تا بتوانند با آگاهی کامل تصمیم بگیرند.

پس از بررسی جواب تست‌ها، در صورت نیاز و صلاحدید مشاور، ممکن است جلسات مشاوره فردی با هر یک از طرفین نیز برگزار شود. مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و حضوری دو روش رایج انجام مشاوره است که بسته به شرایط افراد انتخاب می‌شود.

مشاوره ازدواج تلفنی

در صورت تمایل به دریافت مشاوره ازدواج تلفنی، می‌توانید با شماره تلفن درج شده در سایت پرتو زندگی تماس گرفته و اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید. با انتخاب مشاوره تلفنی، شما از امکاناتی مانند در دسترس بودن، راحتی در ارتباط و حفظ حریم خصوصی بهره‌مند خواهید شد.

در نهایت، بر اساس نیازها و شرایط خود، می‌توانید بین مشاوره حضوری، آنلاین و تلفنی گزینه مناسبی را انتخاب کنید. مهم‌ترین نکته این است که به دنبال برقراری ارتباط با یک مشاور متخصص و با تجربه باشید که به شما کمک کند در زمینه ازدواج تصمیمات بهتری بگیرید و به طور صحیح برای ایجاد یک زندگی مشترک اقدام کنید.

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با واتساپ محدودیت مکانی و زمانی ندارد
مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و تلفنی محدودیت مکانی و زمانی ندارد

مشاوره ازدواج به صورت فردی است یا مشترک؟

پس از پاسخ به سوال برای مشاوره ازدواج کجا برم، سوال رایج بعدی این است که جلسات مشاوره قبل از ازدواج فردی است یا مشترک مشاوره پیش از ازدواج در چارچوب جلسه‌های متنوعی عرضه می‌شود. در بعضی از این جلسات دو طرف به شیوه انفرادی و در بعضی دیگر به شیوه زوجی حاضر می‌شوند.

به طور کل مشاوره ازدواج می‌تواند به صورت فردی و مشترک برگزار شود. این ارزیابی‌ها جهت شناخت هر چه بیشتر شخصیت زوجین صورت گرفته و ترجیحا پیش از ازدواج و در دوران نامزدی صورت می‌گیرد.

مشاوره ازدواج احتمال طلاق را به حداقل رسانده و بدین دلیل از اهمیت بسزایی برخوردار است. چنانچه از آینده زندگی مشترک واهمه داشته و ترس از ازدواج دارید، بهترین راه مشاوره است. امیدواریم مقاله”مشاوره قبل از ازدواج آنلاین + شماره تلفن مشاوره ازدواج” به شما کمک کرده باشد.

5/5 - (3 امتیاز)

مقالات مرتبط