رسومات ازدواج در کشور استرالیا چگونه است؟

رسومات ازدواج در کشور استرالیا بسیار جالب است و بسیاری از آن‌ها‌ به صورت سمبلیک به اتحاد، باورها و عشق‌ مردم استرالیا به این کشور اشاره دارد. اگر علاقه دارید با رسومات ازدواج در کشور استرالیا بیشتر آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با پرتو زندگی همراه باشید.

رسومات ازدواج در کشور استرالیا چیست؟

رسومات ازدواج در کشور استرالیا یکی از جذاب‌ ترین و شاید مهم ترین سنت‌های مردم این کشور است. جشن ازدواج استرالیایی‌ها فرصتی برای شادی، خوشحالی و پاس داشتن المان‌ها‌ی فرهنگی هر دو خانواده محسوب می‌شود.

اکثر استرالیایی‌ها‌ به عقد مذهبی در کلیسا معتقد هستند. این مراسم با حضور مهمانان در داخل کلیسا آغاز می‌شود. داماد در محراب منتظر عروس مانده و عروس نیز به همراه پدر، مادر و یا یکی از عزیزان خود، تا مسیر محراب همراهی می‌شود.

یکی از رسومات ازدواج در کشور استرالیا این است که داماد تا روز عروسی و در محراب کلیسا، اجازه ندارد عروس را ببیند. پس از رسیدن به محراب، داماد می‌تواند تور عروس را کنار بزند و این اولین باری است که در روز عروسی، داماد صورت عروس را می‌تواند ببیند.

رسومات ازدواج در کشور استرالیا : کیک عروسی خاص

کیک عروسی استرالیایی با روش خاصی پخته می‌شود
کیک عروسی استرالیایی با روش خاصی پخته می‌شود

شام و دسر یکی از جذاب ترین بخش‌ها‌ی هر عروسی محسوب می‌شود. با این حال، استرالیایی‌ها‌ در انتخاب کیک عروسی بسیار سخت گیر هستند. یکی از سنت‌ها‌ی اصلی عروسی استرالیایی انتخاب یک کیک تماما وانیلی است که با دستورالعمل خاصی پخته می‌شود.

این کیک به صورت قطعات مربعی برش خورده و روکشی از شکلات دارد. از پودر نارگیل نیز برای تزئین کیک استفاده می‌شود. جالب است بدانید این کیک و دستور پختش از قرن‌ها‌ قبل در میان استرالیایی‌ها‌ رایج بوده و به عنوان یکی از مهم ترین رسومات ازدواج در کشور استرالیا شناخته می‌شود.

رسومات ازدواج در کشور استرالیا: طراحی لباس عروس

لباس سفید عروس یکی از سنت‌ها‌ی قدیمی‌در کشور استرالیا است. اگرچه زوج‌ها‌ی جوان این روزها لباس‌ها‌یی با رنگ‌ها‌ی مختلف را انتخاب می‌کنند، اما رنگ اصلی و سنتی لباس عروس در این کشور سفید است.

استرالیایی‌ها‌ معتقدند رنگ سفید نمادی از امید و آینده روشن برای زوج جوان است. معمولا مهمانان از پوشیدن رنگ سفید خودداری می‌کنند چرا که این رنگ را تنها مخصوص عروس می‌دانند.

یکی از رسومات ازدواج در کشور استرالیا مربوط به طراحی لباس عروس است. استرالیایی‌ها‌ معتقدند که عروس در این روز مهم باید در لباس و اکسسوری‌ها‌ی خود چهار اصل را رعایت کند: داشتن یک المان قدیمی، یک المان جدید، یک المان قرض گرفته شده و یک المان آبی رنگ!

بدین ترتیب عروس‌ها برای داشتن یک المان جدید‌، لباس عروسی خود را خریداری می‌کنند، گردنبندی از مادربزرگ یا مادر خود قرض می‌گیرند، رنگ‌ها‌ی آبی را برای دسته گل خود انتخاب می‌کنند و برای داشتن یک المان قدیمی می‌توانند از گوشواره‌های قدیمی ‌استفاده کنند.

رسومات جشن عروسی در استرالیا چگونه است؟

جشن عروسی استرالیایی که معمولا پس از مراسم عقد انجام می‌شود بر خلاف بسیاری از کشورهای دنیا، مراسمی رسمی نیست. معمولا در خلال این جشن سه پرس غذا سرو شده که شامل پیش غذا، غذای اصلی و دسر می‌باشد. بخش اعظم این مراسم به رقص و پایکوبی اختصاص دارد.

در بخش‌هایی از جشن عروسی نیز دوستان و اعضای خانواده نزدیک به عروس و داماد، سخنرانی‌های کوتاهی را انجام داده و از خاطرات خود با عروس و داماد صحبت می‌کنند. معمولا سخنرانی‌ها با آرزوهای خوب برای عروس و داماد به اتمام می‌رسد.

در راستای حفظ رسومات ازدواج در کشور استرالیا، معمولا در بخشی از مراسم عروسی آهنگ‌ها‌یی با ساز دیجیریدو زده می‌شود. دیجیریدو ساز بومی ‌استرالیا است و می‌توان آن را به عنوان نوعی ترومپت چوبی طبیعی توصیف کرد. این ساز بادی را مردمان بومی ‌استرالیا استفاده کرده و جایگاه خاصی در آیین‌ها‌ و جشن‌ها‌ی بومیان باستان دارد.

معمولا در بخشی از مراسم عروسی در استرالیا این ساز به صدا در می‌آید و به واسطه صدای بم و جذاب خود، اتمسفر جالبی را در مراسم ایجاد می‌کند.

 

از رسم‌های ازدواج در استرالیا نواختن آهنگ‌ با ساز دیجیریدو است
از رسم‌های ازدواج در استرالیا نواختن آهنگ‌ با ساز دیجیریدو است

کلام آخر

کیک وانیلی خاص به همراه آهنگ‌ها‌یی با ساز بومی استرالیا به اسم دیجیریدو از رسومات ازدواج در این کشور سرسبز است. امیدواریم از مقاله”رسومات ازدواج در کشور استرالیا چگونه است؟” راضی باشید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات مرتبط