چطور پیشنهاد ازدواج بدهیم؟ (6 نکته که باید بدانید)

چطور پیشنهاد ازدواج بدهیم؟

چطور پیشنهاد ازدواج بدهیم تا فرد مورد نظر خود را تحت تاثیر قرار دهیم؟ اگرچه نمی‌توان برای همه افراد یک نسخه ثابت پیچید اما نکاتی وجود دارد که رعایت آن به تاثیر گذاری بیشتر کمک می‌کند. در ادامه چند نکته مهم و کلیدی را در خصوص مطرح کردن پیشنهاد ازدواج مرور می‌کنیم.

یک منظره عاشقانه، یک مهمانی یا یک رستوران و مردی که زانو زده و تقاضای ازدواج خود را با نشان دادن حلقه ازدواج به زن رویاهایش ابراز می‌کند. این منظره کلیشه‌ای اما جذاب را همه در فیلم و سریال‌ها دیده‌ایم. در واقعیت مطرح کردن پیشنهاد ازدواج، شهامت، دقت و ابتکار می‌طلبد.

ازدواج یکی از مهم‌ترین قسمت‌های زندگی هر کسی است و این که شما چگونه درخواست ازدواج را به طرف مورد نظر خود ابراز می‌کنید، خاطره‌ای است که هیچ گاه از ذهن او پاک نمی‌شود. بنابراین سوال مهم این است که چطور پیشنهاد ازدواج بدهیم؟

پیشنهاد ازدواج باید معنا داشته باشد

چطور پیشنهاد ازدواج بدهیم؟
چطور پیشنهاد ازدواج بدهیم؟

شما مجبور نیستید یک جشن سورپرایز بزرگ راه بیاندازید و یا از دکوراسیون‌های عجیب و غریبی که این روزها در صفحات مجازی می‌بینیم، پیروی کنید. برای آنکه بتوانید این اتفاق را برای همیشه در خاطره مشترک رابطه‌تان ثبت کنید، بهتر است به رابطه خودتان فکر کنید.

چه المان‌هایی در رابطه شما برایتان مهم است؟ آیا مکان خاصی در شهر وجود دارد که در آن خاطره داشته باشید؟ آیا تاریخ خاصی در تقویم وجود دارد که برایتان معنای خاصی داشته باشد؟ زمانی که پیشنهاد ازدواج خود را با این المان‌های معنادار پیوند دهید، ناخودآگاه درخواست شما رنگ و بوی عشق گرفته و پاسخ منفی دادن به آن سخت خواهد شد!

چطور پیشنهاد ازدواج بدهیم: به رسومات خانواده طرف مقابل دقت کنید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در خصوص مطرح کردن دیالوگ پیشنهاد ازدواج در نظر بگیرید، شخصیت و علایق طرف مقابلتان است. از چه کسی و با چه پیشینه‌ای خواستگاری می‌کنید؟ فرد مورد نظر شما توقع یک خواستگاری عاشقانه را دارد یا رسمی؟

در برخی از فرهنگ‌ها، مردان پیش از درخواست پیشنهاد ازدواج به دختر مورد علاقه خود، باید از پدر و مادرش اجازه بگیرند. در بعضی از خانواده‌ها، مراسم خواستگاری باید با حضور پدر و مادر پسر انجام شود. در برخی خانواده‌ها، این پیشنهاد نه به صورت مستقیم از سوی پسر، بلکه با واسطه به پدر و مادر دختر مطرح می‌شود.

چطور پیشنهاد ازدواج بدهیم: به شخصیت طرف مقابل خود دقت کنید

هنگام درخواست پیشنهاد ازدواج، به خصوصیات شخصی فرد موردنظر خود باید دقت کنید. تصور کنید همسر آینده شما فردی خجالتی باشد که سورپرایز شدن در برابر جمعی بزرگ چندان برایش خوشایند نباشد.

بنابراین تدارک دیدن یک جشن سورپرایز در میان دوستان و یا حتی یک پیشنهاد ازدواج غافلگیرانه در یک کافه، هرچقدر هم عاشقانه و زیبا باشد، او را تحت فشار قرار می‌دهد. در نقطه مقابل، ممکن است طرف مقابل شما فردی اجتماعی بوده و مایل باشد در میان دوستانش، از سوی شما برای چنین پیشنهاد بزرگی سورپرایز شود.

کلمات، قوی‌ترین سلاح بشر!

چطور پیشنهاد ازدواج بدهیم؟ تک تک کلماتی که از دهان شما خارج می‌شود، تک تک نگاه‌ها و حالت‌های صورت شما، اهمیت دارد. بنابراین روی این موارد خوب فکر کرده و تمرین کنید. سعی کنید در لحظه خواستگاری از پر گویی پرهیز کنید. مقدمه طولانی می‌تواند حوصله هر کسی را سر ببرد. خیلی کوتاه و مستقیم پیشنهاد ازدواج خود را مطرح کنید.

به طرف مقابل خود بگویید که چرا او را انتخاب کرده و چه انتظاری از آینده مشترکتان دارید. اجازه دهید او نیز صحبت کرده و از احساسش و آنچه که از آینده هر دو شما تصور می‌کند، بگوید.

دیالوگ پیشنهاد ازدواج
دیالوگ پیشنهاد ازدواج

موقعیت را به خوبی بسنجید

تصور کنید برای یک خواستگاری عاشقانه در اولین کافه ای که یکدیگر را دیده‌، برنامه ریزی کرده‌اید. همان روز، کسی که عاشقش هستید در محل کار یا دانشگاه، روز سختی را گذرانده باشد. او خسته، عصبانی و رنجیده خاطر است و دوست دارد با شما درد و دل کند.

اگر این شرایط را به درستی درک نکنید، در زمانی غلط خواستگاری خواهید کرد. حتی اگر طرف مقابل‌تان پاسخ مثبت دهد، خاطره آن روز بد همیشه در ذهنش ثبت می‌شود.

چطور پیشنهاد ازدواج بدهیم: عجله نکنید!

در مطرح کردن پیشنهاد ازدواج، زمان فاکتوری کلیدی است. مطرح کردن این پیشنهاد ظرف مدت کوتاهی پس از آشنایی اصلا توصیه نمی‌شود.

در این بازه زمانی کوتاه طرفین شناخت کافی از یکدیگر نداشته و پیشنهاد شتابزده شما می‌تواند همه چیز را خراب کند. هم‌چنین پس از مطرح کردن پیشنهاد ازدواج، به طرف مقابل خود زمان کافی برای فکر کردن بدهید.

ازدواج تصمیم مهمی ‌در زندگی است و هیچ کس نمی‌تواند ظرف چند ثانیه در این خصوص تصمیم گیری کند. مشاوره قبل از ازدواج راهنمایی مطمئن برای تصمیم گیری صحیح است. برای دریافت مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

چطور پیشنهاد ازدواج بدهیم؟

پیشنهاد ازدواج برای هر کس، روش منحصر به فرد خود را دارد چرا که باید به طرف مقابل و کیفیت رابطه دقت کرد. اما در مطرح کردن پیشنهاد ازدواج باید به رسومات خانوادگی و شخصیت طرف مقابل توجه کرد. درخواست پیشنهاد ازدواج در یک مکان و یا تاریخی که با هم خاطره مشترک دارید ایده مناسبی است.

در جواب پیشنهاد ازدواج چه بگوییم؟

در دادن جواب، عجله نکرده و خوب فکر کنید حتی اگر لازم است با فردی در این رابطه مشورت کنید. هنگام دادن جواب پیشنهاد ازدواج به طرف مقابل به کلمات خود دقت کرده و احساسات او را تحقیر نکنید. در نهایت بدون تعارف، صادقانه و با کمال احترام جواب خود را بازگو کنید.

امیدواریم مقاله”چطور پیشنهاد ازدواج بدهیم؟ (6 نکته که باید بدانید)” به شما کمک کرده باشد.

پیشنهاد می‌شود بخوانید:

 

5/5 - (2 امتیاز)

مقالات مرتبط