ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند+معایب ازدواج با مرد بچه دار

ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند

اگر برای ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند تصمیم خود را گرفته‌اید، برای چالش‌های پیش روی خود آمادگی لازم را دارید؟ برای داشتن ازدواج موفق ابتدا باید با چالش‌های احتمالی و راه حل‌های آن آشنا باشید، از این رو در ادامه به بررسی نکاتی در خصوص ازدواج با مرد بچه دار  می‌پردازیم.

ممکن است فردی که برای زندگی خود انتخاب می‌کنید، یک مرد مطلقه دارای فرزند باشد. هر انتخابی چالش‌هایی را به همراه دارد اما این بدان معنا نیست که ازدواج با مرد مطلقه و یا زن مطلقه، غیر ممکن است.

در ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند، شما با یک خانواده ازدواج می‌کنید و کودکان نیز بخشی از این خانواده هستند. بنابراین، صرف اینکه همسرتان شما را دوست دارد و رابطه خوبی با هم دارید، نباید مجوز ازدواج و شروع زندگی مشترک باشد.

شما باید در دوران آشنایی، رابطه بهتری را نیز با فرزند همسرتان برقرار کنید. زیرا کودکان بیشترین آسیب را از طلاق می‌بینند. بچه‌ها به واسطه شرایط سنی خود، معمولاً توانایی تمیز دادن این مشکلات روحی و یا بیان آن‌ها را ندارند.

آن‌ها ممکن است به صورت طبیعی در برابر شما گارد گرفته، ناسازگاری کنند و یا دوست نداشته باشند شما را به عنوان مادر جدید خود بپذیرند. تمامی‌ این واکنش‌ها برای کودکان طلاق کاملاً طبیعی است.

برای رزرو وقت مشاوره ازدواج با مرد بچه دار می توانید با شماره 09350628212 تماس بگیرید

هنگام ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند، شما در لحظه دو نقش متفاوت را قبول می‌کنید: مادر و همسر! اگر تجربه ازدواج و مادر شدن را نداشته باشید، این به معنای قبول دو مسئولیت بزرگ در کوتاه ترین زمان ممکن است. این در حالی است که در آن سوی ماجرا، کودکانی هستند که به واسطه شرایط زندگی خود، از نظر روحی آسیب دیده‌ و یکی از حساس‌ترین دوران زندگی خود را سپری می‌کنند.

اگر فکر می‌کنید که می‌توانید به تنهایی از پس این شرایط بر بیاید، سخت در اشتباهید! بهتر است در چنین شرایطی از افراد با تجربه و خبره، مانند مشاوران و روانشناسان کمک بگیرید. آن‌ها می‌توانند شما را برای نقش مادری آماده کرده و به شما راه‌های ارتباط گرفتن با کودکان آسیب دیده را آموزش دهند.

عوارض ازدواج با مرد مطلقه چیست؟
عوارض ازدواج با مرد مطلقه چیست؟

آیا تاریخ تکرار می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد در ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند، امکان تکرار طلاق است. اگر تصمیم به این نوع ازدواج دارید، احتمالاً با سوالاتی از قبیل ”از کجا مطمئنی تو را طلاق نمی‌دهد؟” مواجه خواهید شد!

افراد به دلایل مختلفی ازدواج می‌کنند. آن‌ها گاهی در سنین کم و به واسطه شور عشقی آتشین تصمیم به ازدواج گرفته و به مرور زمان، از یکدیگر فاصله می‌گیرند تا جایی که زندگی مشترک دیگر برایشان امکان ‌پذیر نمی‌باشد.

گاهی افراد بالغانه تصمیم به ازدواج می‌گیرند، اما اتفاقاتی در طول زندگی (مانند مشکلات مالی، خیانت، اعتیاد و برنامه‌ ریزی‌های فردی) سبب جدایی آن‌ها می‌شود. نقش زن و مرد در هر یک از این سناریوها مشخص است و شما می‌توانید با درک دلیل طلاق و سهم همسرتان در این فرایند، به صورت نسبی به پرسش فوق پاسخ دهید.

ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند: ازدواج در سایه همسر سابق

یکی دیگر از چالش‌ها در ازدواج با مرد بچه دار، حضور همسر سابق وی در زندگی شما است. او مادر فرزند همسرتان است. به بیان دیگر، آن زن با همسر شما یک نقطه مشترک دارد و شما نمی‌توانید این موضوع را نادیده بگیرید. بدین ترتیب، حضور اندک همسر سابق او در زندگی شما، انکار ناپذیر است.

افراد در چنین شرایطی، واکنش‌های متفاوتی از خود نشان می‌دهند. حسادت، احساس ناامنی و شک از جمله رایج‌ترین واکنش‌ها هستند. شما باید بتوانید احساسات خود را در چنین شرایطی مدیریت کرده و تلاش کنید رفتاری بالغانه از خود نشان دهید.

در ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند شرایط موجود را درک کرده و در صورت نگرانی، آن را با همسر خود در میان بگذارید. به او اعتماد کنید و اگر احساس می‌کنید کنترل شرایط برایتان دشوار است، به یک مشاور مراجعه کنید.

معایب ازدواج با مرد بچه دار چیست؟

مهم‌ ترین نکته‌ای که در ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند باید در نظر داشته باشید، اثرات مخرب طلاق بر روی روح و روان افراد درگیر در این فرایند است.

طلاق آسیب‌های روحی و روانی زیادی به همراه دارد که مهم‌ترین آن افسردگی، انزوا، اضطراب، استرس و نا امیدی است. روی کاغذ، این مشکلات آسان به نظر می‌رسند اما زمانی که با مردی افسرده و یا منزوی وارد رابطه عاشقانه می‌شوید، همه چیز تغییر خواهد کرد.

اصولا مشکلات روحی با جلسات مشاوره و روان درمانی رفع شده و جای نگرانی وجود ندارد. بنابراین بهتر است قبل از آنکه تعهدی بدهید و یا حتی در خصوص رابطه خود تصمیم جدی بگیرید، با یک مشاور گفتگو کنید.

در صورتی که همسر منتخب شما دچار مشکلات روحی ناشی از طلاق است، باید او را مجاب کنید تا به همراه هم، به مشاوره مراجعه کنید. مردان مطلقه ممکن است زخم‌ها و آسیب‌های ازدواج قبلی خود را به صورت ناخودآگاه به ازدواج جدیدشان منتقل کنند.

به عنوان مثال، اگر مردی از همسر سابقش خیانت دیده باشد، ممکن است شکاک شود و این شک را به زندگی شما نیز وارد کند. بهتر است پیش از ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند، با کمک یکدیگر و زیر نظر یک مشاور، تلاش کنید آسیب‌های موجود را مدیریت و یا کاملاً برطرف کنید.

ازدواج با مرد بچه دار بله یا خیر؟!

با وجود شناخت و درک چالش‌های ازدواج با مرد بچه دار، لازم است قبل از گرفتن تصمیم نهایی به مشاوره ازدواج مراجعه کنید. مشاوره قبل از ازدواج با در نظر گرفتن همه شرایط و جوانب، به تصمیم گیری صحیح شما کمک می‌کند.

مشاور به شما کمک می‌کند با چالش‌های ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند بهتر آشنا شده و شرایط او را درک کنید. از ریسک‌ها و نقاط مثبت چنین رابطه‌ای آگاه شوید و توانایی خود را برای پذیرش آن ارزیابی کنید.

برای دریافت مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج کافی است با ما در ارتباط باشید. یکی دیگر از دغدغه‌ها ازدواج زن مطلقه با مرد مطلقه دارای فرزند است که حتما باید زیر نظر مشاوره انجام شود.

ازدواج با زن مطلقه دارای فرزند نیز چالش‌های منحصر به فرد خود را دارد که برای آشنایی بیشتر می‌توانید به مقاله آن سری بزنید. اگر درگیر مساله مخالفت خانواده با ازدواج با مرد مطلقه هستید حتما به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید.

مشاوره در ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند ضروری است
مشاوره در ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند ضروری است

برای ازدواج با مرد بچه دار، در کنار پذیرش چالش‌ها و مسئولیت‌ها لازم است از مشاوره ازدواج نیز کمک گرفته شود. امیدواریم مقاله”ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند+معایب ازدواج با مرد بچه دار” به شما کمک کرده باشد.

مقالاتی که پیشنهاد می‌شود بخوانید:

 

5/5 - (2 امتیاز)

مقالات مرتبط