6 آداب و رسوم ازدواج در نیجریه که باید بدانید!

آداب و رسوم ازدواج در نیجریه با رنگ‌ها، جشن و شادی عجین شده است. عروسی‌ های نیجریه ای ترکیب جذاب و جادویی از موسیقی، غذا و رقص هستند. از این رو در این مقاله از پرتو زندگی قصد داریم با آداب و رسوم ازدواج در این کشور بیشتر آشنا شویم!

آداب و رسوم ازدواج در نیجریه چیست؟

پیش از شروع مراسم ازدواج، عروس و خانواده‌اش فهرستی از اقلام مختلف که مورد نیاز عروس هستند را در اختیار داماد و خانواده‌اش قرار می‌دهند. گاهی این فهرست، بخشی از موارد جهیزیه را شامل می‌شود.

داماد و خانواده‌اش موظف هستند قبل از رسمی ‌شدن نامزدی، تمام اقلام موجود در این لیست را تهیه و در اختیار خانواده عروس قرار دهند. این لیست می‌تواند شامل اقلام مختلف از جمله میوه، لباس، ماشین و خانه باشد. در صورتی که داماد نتواند این موارد را تهیه کند، نامزدی به هم خورده و ازدواج صورت نمی‌گیرد.

خواستگاری نیجریه ای چگونه است؟

خواستگاری در میان زوج‌های نیجریه ای نیز به نوبه خود جالب است. در گذشته دامادهای نیجریه ای یک نامه به والدین دختر نوشته و در آن از دخترشان خواستگاری می‌کردند. اگرچه دیگر این سنت در دنیای مدرن کارایی خود را از دست داده، اما داماد‌های نیجریه ای پیش از روز عروسی خود، به صورت سمبلیک، این نامه را برای والدین عروس می‌نویسند.

نامه معمولا توسط یکی از اعضای خانواده عروس با صدای بلند خوانده شده و پس از آن، از طرف خانواده عروس، جواب مثبت به داماد داده می‌شود.

آداب و رسوم ازدواج در نیجریه با رنگ‌ها و موسیقی همراه است
آداب و رسوم ازدواج در نیجریه با رنگ‌ها و موسیقی همراه است

عروسی بدون لیست مهمان‌ها!

یکی از آداب و رسوم ازدواج در نیجریه این است که در مراسم عروسی، چیزی به نام لیست مهمان‌ها وجود ندارد. هر کسی می‌تواند به یک عروسی نیجریه‌ ای وارد شود، چرا که هیچ لیست مشخصی از مهمان‌ها وجود ندارد.

مردم نیجریه از تمامی ‌مهمان‌های خود به گرمی ‌استقبال کرده و معمولا به اندازه کافی غذا و نوشیدنی در مراسم سرو می‌شود. شما می‌توانید با گروه بزرگی از همراهان، بدون دعوت، به مهمانی بروید و مطمئن باشید که مورد استقبال و پذیرایی قرار خواهید گرفت!

داماد نیجریه‌ ای به چالش کشیده می‌شود!

در عروسی‌ های نیجریه‌ ای، “الاگا” برگزار کننده مراسم عروسی است. او که معمولا یک زن است، وظیفه دارد در طول جشن، داماد و دوستانش را به چالش بکشد و بدین ترتیب، مهمان‌ها را سرگرم کند.

الاگا با کمک رقص، موسیقی و خنده تئاتری زنده ایجاد می‌کند که در آن به آداب و رسوم ازدواج در نیجریه می‌پردازد. این نمایش معمولا یک ساعت به طول انجامیده که دیدن آن خالی از لطف نیست.

آداب و رسوم ازدواج در نیجریه: کیک عروسی

در طول یک مراسم عروسی نیجریه‌ ای اصیل، مانند سایر ازدواج‌های رایج در دنیا، عروس و داماد کیک عروسی را برش می‌زنند. با این حال، این مراسم با آنچه که در کشورهای اروپایی و آمریکایی می‌بینیم، اندکی تفاوت دارد. در عروسی‌های رایج دنیا، کیک معمولا در طول جشن بریده می‌شود اما در نیجریه، کیک در طول مراسم عقد برش می‌خورد تا نمادی از برکت و شادی برای عروس و داماد باشد.

در نیجریه بریدن کیک در مراسم عقد نماد برکت و شادی است
در نیجریه بریدن کیک در مراسم عقد نماد برکت و شادی است

آداب و رسوم ازدواج در نیجریه: پذیرایی با خانواده عروس

پس از برگزاری مراسم عقد، معمولا جشنی برگزار می‌شود و پذیرایی از مهمان‌ها در این جشن، بر عهده خانواده عروس است. در آداب و رسوم ازدواج در نیجریه آمده است که تمامی ‌غذاها باید توسط مادر عروس و خانواده‌اش، در آشپزخانه خانه پدر و مادر عروس طبخ شوند.

با این حال در عروسی‌های مدرن تر، وظیفه پذیرایی بر عهده یک کترینگ و یا شرکت جداگانه است و خانواده عروس تنها هزینه‌های مرتبط با پذیرایی را متقبل می‌شوند.

آداب و رسوم ازدواج در نیجریه: تعیین رنگ برای لباس مهمان‌ها

زوج‌های نیجریه‌ ای معمولا یک رنگ برای خانواده عروس و یک رنگ جداگانه برای خانواده داماد انتخاب می‌کنند! مهمان‌هایی که از طرف خانواده عروس و یا داماد دعوت می‌شوند باید لباس‌های خود را با توجه به این رنگ انتخاب کنند. بدین شکل خانواده عروس و داماد در طول مراسم عروسی قابل تشخیص بوده و همه از رنگ‌های خانوادگی خود تبعیت می‌کنند.

کلام آخر

از آداب و رسوم ازدواج در نیجریه می‌توان به حضور الاگا برای اجرای نمایش و پذیرایی مراسم توسط خانواده عروس اشاره کرد. از مقاله”6 آداب و رسوم ازدواج در نیجریه که باید بدانید! ” راضی بودید؟

 

5/5 - (2 امتیاز)

مقالات مرتبط