مشاوره خانواده ( تلفنی و آنلاین) + بهترین مشاوره خانواده

مشاوره خانواده چیست؟

مشاوره خانواده یا خانواده درمانی برای کمک به مسائلی طراحی شده که به طور خاص بر سلامت روان و عملکرد خانواده تأثیر می‌گذارد. دکتر مشاوره خانواده می‌تواند به تک تک اعضای خانواده کمک کند تا روابط بهتری با هم داشته و مشکلات درون خانواده را مدیریت کنند.

خانواده به عنوان یکی از ارکان اصلی جامعه شناخته شده که برای حفظ و دوام آن باید به صورت ویژه تلاش کرد. در هر جامعه‌ای خانواده‌ها پر رنگ‌ترین نقش را به خود اختصاص داده و می‌تواند در موفقیت هر یک از اعضا نقش بسزایی داشته باشد.

در هر سطح از زندگی خانوادگی ممکن است مشکلات متعددی به وجود بیاید و مشاوره خانوادگی برای بررسی و حل این مشکلات اهمیت پیدا می‌کند. بررسی و حل مشکلات ایجاد شده در خانواده برای آرامش، شادی و موفقیت همه اعضای خانواده بسیار مهم است.

برای رزرو وقت مشاوره خانواده آنلاین می‌توانید با شماره 09350628212 تماس بگیرید

مشاوره خانواده تلفنی از خدمات پرتو زندگی است
مشاوره خانواده تلفنی از خدمات پرتو زندگی است

اهداف مشاوره خانواده چیست؟

خانواده درمانی با هدف ایجاد محیطی امن در خانه، حل مسائل خانوادگی و درک مسائل منحصر به فردی که ممکن است یک خانواده با آن مواجه شود، انجام می‌شود.این شیوه از درمان را می‌توان در شاخه‌های مختلف روانشناسی مورد بررسی قرار داد.

گاهی اوقات خانواده‌ها به اجبار با برخی از موارد و تنش‌های موجود در زندگی روبرو می‌شوند که باید از آن‌ها عبور کنند. اگر آموزش‌های لازم در یک خانواده وجود داشته باشد، رد شدن از چالش‌ها امری آسان‌تر است. مسائل و مشکلاتی که می‌تواند به کمک مشاوره خانواده حل شود شامل موارد زیر است:

  • مشکلات رفتاری در کودکان و نوجوانان
  • مشکلات ارتباطی
  • فوت یکی از اعضا خانواده
  • طلاق، جدایی یا مشکلات زناشویی
  • تعارضات والدین با فرزندان
  • مشکلات بین فرزندان
  • ورود عضو جدید به خانواده
  • مسائل مربوط به فرزند پروری

فواید خانواده درمانی چیست؟

اعضای خانواده یاد گرفته که چگونه افکار و نیازهای خود را بهتر به اشتراک بگذارند و تعارضات را به گونه‌ای حل کنند که کمتر به روابط بین خود آسیب بزنند. مشاوره خانواده هم‌چنین بر این تمرکز دارد که چگونه اعضای خانواده می‌توانند به مشکلات یک عضو دیگر رسیدگی کنند.

به عنوان مثال، اگر یکی از اعضای خانواده از بیماری روانی رنج می‌برد، خانواده درمانی می‌تواند به دیگر اعضا کمک کند تا به درستی از او حمایت کنند. هنگامی ‌که افراد تحت تأثیر بیماری روانی قرار می‌گیرند، اعضای خانواده ممکن است از نحوه صحیح رفتار با او آگاهی نداشته و درنتیجه رفتارهایی داشته باشند که جنبه‌های بیماری را حفظ یا حتی بدتر کند.

مشاوره خانواده به چه صورت انجام می‌شود؟

برخی اوقات مشکلات موجود در یک خانواده به شکلی گسترده با زندگی پیوند خورده‌اند. برای رفع این مشکلات باید خانواده به صورت گروهی مورد بررسی قرار گرفته و مشکلات آن‌ها رفع شود. برای اینکه مشکلات به صورت ریشه‌ای حل شوند لازم است تمامی ‌‌افراد خانواده در جلسات مشاوره شرکت کرده و صحبت کنند.

درصورت نیاز و صلاحدید دکتر مشاوره خانواده، ممکن است برای رفع مشکلات، برخی از اعضا خانواده احتیاج به جلسات مشاوره فردی و روان درمانی نیز داشته باشند. خانواده درمانی می‌تواند برخی از مشکلات روحی و روانی موجود که بر اثر یک حادثه ناگوار رخ داده را نیز رفع کند.

برای مثال در موارد بسیاری مشاهده شده که افراد به دلیل مرگ یکی از اعضای خانواده دچار مشکلات متعددی می‌گردند. کنار آمدن با مرگ عزیزان کار دشواری بوده و بر روحیات و عملکرد همه اعضا خانواده اثرات منفی می‌گذارد. باید توجه داشته باشید که کمک گرفتن از مشاوره خانواده در این شرایط می‌تواند بسیار سودمند باشد.

بهترین مشاوره خانواده را با پرتو زندگی تجربه کنید
بهترین مشاوره خانواده را با پرتو زندگی تجربه کنید

بهترین مشاوره خانواده

خانواده درمانی می‌تواند به صورت جلسات حضوری و آنلاین انجام شود. از آن جا که لازم است جلسات مشاوره به صورت گروهی و با حضور همه اعضا برگزار شود ممکن است هماهنگی همه اعضا خانواده برای شرکت در جلسات حضوری امری دشوار باشد.

بر همین اساس مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین می‌تواند راه ساده‌تری برای دریافت مشاوره و حل معضلات موجود باشد. شما می‌توانید جلسات مشاوره آنلاین را با پرتو زندگی شروع کنید. برای رزرو وقت با دکتر مشاوره خانواده با ما تماس بگیرید.

علاوه بر مشاوره خانواده می‌توانید از مشاوره قبل از ازدواج آنلاین، زوج درمانی، مشاوره زناشویی و مشاوره قبل از طلاق پرتو زندگی بهره مند شوید.

کلام آخر

با توجه به اهمیت خانواده در رشد و پیشرفت همه اعضا لازم است برای حل مشکلات بین اعضا و ایجاد محیطی امن و صمیمی ‌تلاش کرد. مشاوره خانوادگی به همه اعضا کمک کرده چالش‌های بین خود را حل کرده و با هم روابط صمیمی‌تری داشته باشند. امیدواریم مقاله”مشاوره خانواده ( تلفنی و آنلاین) + بهترین مشاوره خانواده” به شما کمک کرده باشد.

 

5/5 - (2 امتیاز)

مقالات مرتبط