مشاوره زناشویی : کلید حل مشکلات زوجین

مشاوره زناشویی چیست؟

مشاوره زناشویی به زوجین کمک می‌کند تا مشکلات و چالش‌های خود را شناسایی کرده و برای رفع آن‌ها تلاش کنند. به صورت کلی بسیاری از مشکلات بین زوجین به ویژه مشکلات جنسی را می‌توان با مشاوره زناشویی یا مشاوره جنسی بررسی و رفع کرد.

ازدواج و تشکیل خانواده در نوع خود تصمیمی ‌سخت است، اما آن‌ها بخش آسان ماجرا است و این حفظ زندگی مشترک است که دشوار می‌باشد! بزرگ کردن بچه‌ها، مشکلات مالی، مشکلات عاطفی، مشکلات اخلاقی و موارد دیگر می‌تواند بر زندگی هر زوجی تأثیر بگذارد.

مشاوره زناشویی برای بررسی و حل همه مسائل و معضلات بین زن و شوهر انجام می‌شود که مشکلات جنسی یکی از مهم‌ترین موارد در این مشاوره است. سکس تراپیست می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا رفتارهای اساسی که ممکن است بر زندگی جنسی آن‌ها تأثیر بگذارد را شناسایی کنند.

در جلسات مشاوره به تمامی ‌‌موارد موجود در زندگی زناشویی پرداخته می‌شود. در جوامع امروزی موارد و نکات منفی بسیاری وجود داشته که زندگی زوجین را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

برای مثال با توجه به گسترش شبکه‌های اجتماعی و ایجاد تفریحات کاذب معضلات جدیدی به زندگی زوجین اضافه شده است. یکی از موارد مهم در مشاوره‌ زناشویی صحبت کردن درباره خصوصیات یکدیگر بدون قضاوت است. این مشاوره هیچ گونه محدودیتی برای زوجین نداشته و افراد به راحتی در هر سنی می‌توانند در آن‌ شرکت کنند.

بهترین مشاور زناشویی در تهران
بهترین مشاور زناشویی در تهران

سکس تراپی چیست؟

نوعی گفتگو درمانی است که برای کمک به زوج‌ها طراحی شده تا عوامل پزشکی، روانی، شخصی یا بین فردی موثر بر رضایت جنسی را بررسی کنند. افراد می‌توانند در مورد تردیدها یا نگرانی‌های خود در مورد صمیمیت فیزیکی صحبت کنند.

هدف از این جلسات کمک به افراد برای عبور از چالش‌های فیزیکی و عاطفی برای داشتن روابط و زندگی جنسی لذت بخش است. در این مشاوره مانند هر نوع روان درمانی دیگر با صحبت کردن از طریق تجربیات، نگرانی‌ها و احساسات، معضلات بررسی و حل می‌شود.

سکس تراپیست می‌تواند به افراد کمک کند چالش‌های جنسی خود را مجدداً تنظیم کرده و رضایت جنسی را افزایش دهند. هم‌ چنین این درمان می‌تواند به افراد کمک کند تا نگرانی‌های جسمی ‌و عاطفی را که مانع لذت بردن در رابطه جنسی می‌شود شناسایی کنند.

درمانگر می‌تواند صمیمیت عاطفی بین زوجین را بهبود بخشیده که در نهایت منجر به احساس رضایت و شادی بیشتر در زندگی مشترک می‌شود.

مشکلات جنسی شامل چه مواردی است؟

اختلال عملکرد جنسی امری شایع در زنان و مردان است. گزارش شده 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان در طول زندگی خود نوعی اختلال عملکرد جنسی را تجربه کرده‌اند. از طریق مشاوره جنسی این مشکلات بررسی و درمان می‌شود.

اختلالات عملکرد جنسی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • اختلال در نعوظ
  • میل جنسی کم
  • کمبود علاقه
  • انزال زودرس
  • اعتماد به نفس پایین
  • عدم پاسخ به محرک‌های جنسی
  • ناتوانی در رسیدن به ارگاسم
  • میل جنسی بیش از حد
  • ناتوانی در کنترل رفتار جنسی
  • افکار جنسی ناراحت کننده

آیا نیاز به مشاوره زناشویی دارم؟

اگر کیفیت زندگی و سلامت عاطفی شما و شریک زندگی‌تان به شدت تحت تأثیر اختلال عملکرد جنسی قرار گرفته و یا فقدان صمیمیت و مشکل در برقراری ارتباط با شریک زندگی‌تان به عنوان جدی‌ ترین نگرانی شماست، بهتر است به فکر مشاوره زناشویی باشید.

مشاوره زناشویی بعد از ازدواج
مشاوره زناشویی بعد از ازدواج

مشاوره زناشویی آنلاین

افراد ممکن است به دلایل مختلفی مانند نداشتن وقت کافی و یا شرم و خجالت از صحبت رو در رو با درمانگر به مشاوره زناشویی آنلاین رو بیاورند. به همین منظور پرتو زندگی  آماده ارائه خدمات آنلاین مشاوره با بهترین مشاور زناشویی در تهران می‌باشد. برای رزرو نوبت و شروع جلسات مشاوره کافی است با ما در ارتباط باشید.

مشاوره زناشویی به بررسی مشکلات و معضلات بین زوجین پرداخته و درصدد حل آن است. یکی از موارد مهمی‌ که در این نوع مشاوره بررسی می‌شود مشکلات جنسی و اختلالات آن است. امیدواریم مقاله “مشاوره زناشویی : کلید حل مشکلات زوجین ” به شما کمک کرده باشد.

 

5/5 - (2 امتیاز)

مقالات مرتبط