مشاوره زناشویی کلید حل مشکلات زوجین (سکس تراپی)

مشاوره زناشویی به زوجین کمک می‌کند تا مشکلات و چالش‌های خود را شناسایی کرده و برای رفع آن‌ها تلاش کنند. به صورت کلی بسیاری از مشکلات بین زوجین به ویژه مشکلات جنسی را می‌توان با مشاوره زناشویی یا سکس تراپی بررسی و رفع کرد. در این مقاله از پرتو زندگی به بررسی اهداف و مزایای مشاوره زناشویی می‌پردازیم.

اهداف مشاوره زناشویی چیست؟

ازدواج و تشکیل خانواده در نوع خود تصمیمی ‌سخت است، اما آن‌ها بخش آسان ماجرا است و این حفظ زندگی مشترک است که دشوار می‌باشد!

بزرگ کردن بچه‌ها، مشکلات مالی، مشکلات عاطفی، مشکلات اخلاقی و موارد دیگر می‌تواند بر زندگی هر زوجی تأثیر بگذارد.

مشاوره زناشویی برای بررسی و حل همه مسائل و معضلات بین زن و شوهر انجام می‌شود که مشکلات جنسی یکی از مهم‌ترین موارد در این مشاوره است.

سکس تراپیست می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا رفتارهای اساسی که ممکن است بر زندگی جنسی آن‌ها تأثیر بگذارد را شناسایی کنند.

در جلسات مشاوره به تمامی ‌‌موارد موجود در زندگی زناشویی پرداخته می‌شود. در جوامع امروزی موارد و نکات منفی بسیاری وجود داشته که زندگی زوجین را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

برای مثال با توجه به گسترش شبکه‌های اجتماعی و ایجاد تفریحات کاذب معضلات جدیدی به زندگی زوجین اضافه شده است.

یکی از موارد مهم در مشاوره‌ زناشویی صحبت کردن درباره خصوصیات یکدیگر بدون قضاوت است. این مشاوره هیچ گونه محدودیتی برای زوجین نداشته و افراد به راحتی در هر سنی می‌توانند در آن‌ شرکت کنند. باید توجه داشته باشید که هر زوج در هر سنی ممکن است با مشکلات مختلفی روبرو شوند.

سکس درمانی چیست؟

سکس درمانی به رابطه رضایت بخش کمک می‌کند
سکس درمانی به رابطه رضایت بخش کمک می‌کند

سکس درمانی یا سکس تراپی نوعی گفتگو درمانی است که برای کمک به زوج‌ها طراحی شده تا عوامل پزشکی، روانی، شخصی یا بین فردی موثر بر رضایت جنسی را بررسی کنند.

هدف از سکس درمانی کمک به افراد برای عبور از چالش‌های فیزیکی و عاطفی برای داشتن روابط و زندگی جنسی لذت بخش است.

همان طور که اشاره شد سکس تراپی نوعی گفتگو درمانی است، بنابراین افراد می‌توانند در مورد تردیدها یا نگرانی‌های خود در مورد صمیمیت فیزیکی صحبت کنند.

در سکس درمانی مانند هر نوع روان درمانی دیگر با صحبت کردن از طریق تجربیات، نگرانی‌ها و احساسات، معضلات بررسی و حل می‌شود.

مشکلات جنسی شامل چه مواردی است؟

اختلال عملکرد جنسی امری شایع در زنان و مردان است. گزارش شده 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان در طول زندگی خود نوعی اختلال عملکرد جنسی را تجربه کرده‌اند. از طریق مشاوره زناشویی و سکس تراپی این مشکلات بررسی و درمان می‌شود.

اختلالات عملکرد جنسی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • اختلال در نعوظ
  • میل جنسی کم
  • کمبود علاقه
  • انزال زودرس
  • اعتماد به نفس پایین
  • عدم پاسخ به محرک‌های جنسی
  • ناتوانی در رسیدن به ارگاسم
  • میل جنسی بیش از حد
  • ناتوانی در کنترل رفتار جنسی
  • افکار جنسی ناراحت کننده

فواید سکس تراپی چیست؟

سکس درمانی می‌تواند به افراد کمک کند چالش‌های جنسی خود را مجدداً تنظیم کرده و رضایت جنسی را افزایش دهند. هم‌ چنین این درمان می‌تواند به افراد کمک کند تا نگرانی‌های جسمی ‌و عاطفی را که مانع لذت بردن در رابطه جنسی می‌شود شناسایی کنند.

سکس تراپیست می‌تواند صمیمیت عاطفی بین زوجین را بهبود بخشیده که در نهایت منجر به احساس رضایت و شادی بیشتر در زندگی مشترک می‌شود.

آیا نیاز به مشاوره زناشویی و سکس درمانی دارم؟

اگر کیفیت زندگی و سلامت عاطفی شما و شریک زندگی‌تان به شدت تحت تأثیر اختلال عملکرد جنسی قرار گرفته و یا فقدان صمیمیت و مشکل در برقراری ارتباط با شریک زندگی‌تان به عنوان جدی‌ ترین نگرانی شماست، بهتر است به فکر مشاوره زناشویی باشید.

سکس تراپی به بهبود رضایت جنسی کمک می‌کند
سکستراپی به بهبود رضایت جنسی کمک می‌کند

مشاوره زناشویی آنلاین و تلفنی

افراد ممکن است به دلایل مختلفی مانند نداشتن وقت کافی و یا شرم و خجالت از صحبت رو در رو با درمانگر به مشاوره زناشویی آنلاین رو بیاورند.

به همین منظور پرتو زندگی  آماده ارائه خدمات آنلاین مشاوره زناشویی با بهترین درمانگران می‌باشد. برای رزرو نوبت و شروع سکس درمانی آنلاین کافی است در واتساپ با ما در ارتباط باشید.

از دیگر خدمات پرتو زندگی در کنار سکس تراپی می‌توان به مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره خانواده، زوج درمانی و مشاوره پیش از طلاق اشاره کرد.

کلام آخر

مشاوره زناشویی به بررسی مشکلات و معضلات بین زوجین پرداخته و درصدد حل آن است. یکی از موارد مهمی‌ که در این نوع مشاوره بررسی می‌شود مشکلات جنسی و اختلالات آن است. به کمک سکس تراپی می‌توان عواملی که مانع رضایت جنسی می‌شود را شناسایی و رفع کرد.

امیدواریم مقاله “مشاوره زناشویی کلید حل مشکلات زوجین (سکس تراپی)” به شما کمک کرده باشد.

مقالات پر طرفدار پرتو زندگی که باید بخوانید:

 

5/5 - (1 امتیاز)
محسن آفرینش

محسن آفرینش

این یک نمونه برای تکمیل این بخش است. این یک نمونه برای تکمیل این بخش است.این یک نمونه برای تکمیل این بخش است.این یک نمونه برای تکمیل این بخش است.این یک نمونه برای تکمیل این بخش است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط